مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید خبر داد:

افزایش ۱۰۰ درصدی درآمد شهرهای جدید، جذب سرمایه هزار میلیاردی

افزایش ۱۰۰ درصدی درآمد شهرهای جدید، جذب سرمایه هزار میلیاردی به گزارش مسكن گزین معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: درآمد شركت عمران شهرهای جدید امسال نسبت به سال قبل ۲ برابر افزایش یافت كه سبب افزایش قدرت عملیاتی این شركت شد.به گزارش مسكن گزین به نقل از شركت عمران شهرهای جدید، حبیب الله طاهرخانی در جلسه هم اندیشی مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره شركت عمران شهرهای جدید اظهار داشت: با عنایت به اهداف وزارت راه و شهرسازی در خصوص تولید ۴۰۰ هزار مسكن تا سال ۱۴۰۰ از این تعداد عرضه ۲۰۰ هزار واحد به مجموعه شهرهای جدید محول شده كه امسال ۶۷ هزار واحد را تعریف كرده ایم و به هدف ۶۰ هزار واحد دست پیدا می نماییم.
وی اضافه كرد: شهرهای جدید در این طرح باید پیشگام باشد؛ چراكه ابزار دست خودمان است. واحدهایی كه عرضه خواهد شد با عنایت به نگاه سرمایه گذاران با واحدهای فاقد متقاضی مواجه نمی شویم؛ چونكه تجربه نشان داده بخش خصوصی بازده سرمایه را در نظر می گیرد و وارد پروژه ای كه سودی در آن متصور نیست نخواهد شد.
طاهرخانی درباره جذب سرمایه گذاری برای شهرهای جدید اظهار داشت: در سال ۱۳۹۷ برنامه ریزی برای جذب هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری را در دستور كار قرار داده بودیم كه تا كنون بخش عمده آن محقق شده است. امسال نسبت به سال گذشته، درآمد شركت عمران شهرهای جدید به بیشتر از دو برابر افزایش پیدا كرد كه به ما قدرت عملیاتی داد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ضرورت فعال سازی پروژه های راكد خاطرنشان كرد: غیرفعال بودن پروژه ها دو اثر منفی دارد؛ یكی اینكه سرمایه خوابیده است و دوم اثرات اجتماعی این مساله است. بنابراین طبق آخرین گزارش تا شهریور حدود ۱۶ پروژه راكد را افتتاح كردیم و فعال سازی سایر پروژه ها را با جدیت خاصی دنبال می نماییم.
وی خاطرنشان كرد: بخش عمده طرح مسكن مهر امسال تمام می شود و تعداد اندك باقی مانده هم در سال آینده به سرانجام خواهد رسید.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه اهلیت پیمانكار در پروژه تولید و عرضه ۲۰۰ هزار مسكن بسیار مهم می باشد اضافه كرد: در مسكن مهر جاهایی به مشكل برخوردیم كه كارها را به افراد فاقد صلاحیت سپردیم. ازاین رو سابقه كاری پیمانكاران مبحث مهمی است. از جانب دیگر در طرحهای مشاركتی قیمت گذاری زمین باید معقول باشد و عایدی سرمایه گذار مدنظر قرار گیرد. با عنایت به افزایش قیمت ساخت كه اتفاق افتاده مجمع این انعطاف را دارد كه سود معقول بگذارد.
طاهرخانی تصریح كرد: با عنایت به بلندمرتبه بودن مسكن مهر در شهرهای جدید باید به سمت تراكم پایین حركت نماییم تا از قطبی شدن بلندمرتبه فعلی خارج شویم.
طاهرخانی اضافه كرد: وقتی فرصت فراهم است و مجموعه وزارتخانه و مجمع شهرهای جدید شرایط را تسهیل كرده اند انتظار تاخیر در كارها را نداریم و باید تا آخر سال عملكرد توفیق آمیزی در این حوزه داشته باشیم. البته تعداد زیادی كلنگ زنی در دهه فجر داریم ولی نمی خواهیم كلنگ زنی نمایشی داشته باشیم و باید كارها به صورت جدی آغاز شود.

1397/11/15
22:23:44
5.0 / 5
4761
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک