استاندار خراسان جنوبی:

كمیته دائمی توسعه نهبندان افتتاح شد

كمیته دائمی توسعه نهبندان افتتاح شد مسكن گزین: استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: بر طبق سند توسعه نهبندان كمیته دائمی توسعه این شهرستان زیر نظر معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی افتتاح شد.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایرنا محمد صادق معتمدیان امروز در آیین نمازجمعه نهبندان اضافه كرد: سند توسعه نهبندان محور فعالیت ها برای اقدامات توسعه ای در این شهرستان خواهد بود.
وی بیان كرد: سند توسعه نهبندان نهبندان سال 1391 تدوین شد كه نیاز به بازبینی دارد و به سازمان برنامه و بودجه استان ماموریت داده شد این سند به روز رسانی شود.
استاندار خراسان جنوبی از مسئولان دستگاه های اجرایی استان خواست با جذب هرچه بیشتر اعتبارات ملی تلاش كنند پروژه های تعریف شده در شهرستان نهبندان هرچه زودتر به اتمام برسد.
وی با اشاره به اینكه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم اظهار داشت: اگر شاهد عقب افتادگی تاریخی در زیرساخت های این شهرستان هستیم ناشی از نگاه ظالمانه رژیم ملعون پهلوی به این خطه است.
معتمدیان عنوان كرد: در 40 پارسال نظام اسلامی ایران خدمات بسیار خوبی در این منطقه نمایش كرده است اما به سبب عمق عقب افتادگی زیرساختی، نیاز است با تلاش و توجه بیشتر و با بسیج تمام ظرفیت ها و امكانات از این مرحله عبور نماییم.
وی گفت: به سبب نگاه ویژه مقام معظم رهبری كه به این منطقه داشته اند، آغازین سفر رسمی شهرستانی خودم را از این خطه محروم آغاز كردم.
معتمدیان اظهار داشت: در جلسه انتصاب بنده، ریاست جمهوری تاكید داشت كه باید خراسان جنوبی در زمینه های مختلف توسعه پیدا كند و برای این منظور تمام تلاش خودرا به كار خواهیم گرفت.
وی ابراز امیدواری كرد كه همه دولتمردان و مسئولان تلاش خودرا بكار گیرند تا بتوانیم عقب ماندگی تاریخی در استان و شهرستان نهبندان كه دارای مردم بسیار متدین، قانع و مرزدار است را رفع نماییم.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینكه حل مشكلات نهبندان و استان را بر طبق ظرفیت ها و منابع استانی و ملی دسته بندی و اولویت بندی كرده ایم افزود: پیش از این سفر معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری به این شهرستان سفر كرده و مشكلات مختلف شهرستان را بررسی و نظر كارشناسی مسئولان ستاندن شده است.
معتمدیان اظهار داشت: در این سفر سه روزه به نهبندان بازدیدهایی از زیرساخت ها و ظرفیت های شهرستان داشته ایم كه امید است مصوبات این سفر با تلاش و پیگیری به سرانجام برسد.
وی تكمیل زیرساخت های راه را یكی از مهمترین مطالبات مردم نهبندان ذكر كرد و اظهار داشت: تا آخر سال جاری 12 كیلومتر از باند دوم جاده نهبندان - شوسف با نصب علائم مختلف زیر بار ترافیك خواهد رفت.
معتمدیان اضافه كرد: قطعه دوم این محور به طول 18 كیلومتر در مرحله مناقصه قرار دارد و عملیات اجرایی آن از شروع سال آینده با اعتبار 70 میلیارد تومان آغاز میگردد كه تابحال هفت میلیارد تومان اعتبار برای شروع این پروژه اختصاص یافته است.
وی اظهار داشت: با رایزنی از راه وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه ادامه راه اندازی این پروژه تا بیرجند را دنبال خواهیم كرد.
استاندار خراسان جنوبی بیان كرد: توسعه اورژانس بیمارستان شهید آتشدست شهر نهبندان در مرحله مناقصه قرار دارد و روند راه اندازی این پروژه از شروع سال آینده با اعتبار 800 میلیون تومان با سرعت آغاز خواهد شد و تا اختتام همین سال به اتمام خواهد رسید.
معتمدیان اظهار داشت: ارتقای بیمارستان شهید آتشدست از 32 به 64 تختخواب یكی دیگر از درخواست های مردم نهبندان است كه این مساله بررسی خواهد شد و اگر امكان پذیر باشد این ظرفیت را افزایش دهیم.
وی افزود: همین طور راه اندازی بخش سی تی اسكن این بیمارستان را هفته آینده در مسافرت به تهران از وزارت بهداشت و درمان پیگیری خواهیم كرد.
نماینده عالی دولت در خراسان جنوبی گفت: كم آبی قنوات یكی از اشكالات كشاورزان نهبندان است و امسال 200 میلیون برای مرمت قنوات این شهرستان اختصاص یافته است و برای مرمت سایر قنوات نیازمند جذب بیشتر اعتبارات ملی هستیم.
معتمدیان عنوان كرد: از شروع سال آینده عملیات اجرایی 100 واحد مسكونی عشایری توسط كمیته امداد و بنیاد مسكن در نهبندان آغاز میگردد و بر طبق نیاز شهرستان تلاش خواهیم كرد كه این آمار افزایش یابد.
وی اظهار داشت: گازرسانی به 2 شهر نهبندان و شوسف امسال انجام شده است و تا آخر سال 1399 تمام روستاهای بالای 20 خانوار این شهرستان گاز رسانی خواهند شد.
معتمدیان اضافه كرد: در زمینه توسعه شبكه اینترنت تا آخر سال آینده، 96 درصد از روستاهای بالای 20 خانوار نهبندان از شبكه اینترنت بهره مند خواهند شد.
وی با اشاره به تعطیلی چندین ساله بازارچه دوكوهانه نهبندان هم اظهار داشت: این بازارچه باوجود زیرساخت های خوبی كه دارد با تعطیلی خود مشكلاتی را برای مرزنشینان به وجود آورده است.
استاندار خراسان جنوبی افزود: مذاكرات با طرف افغان را در مسافرت اخیر به كابل انجام داده ایم و امید است به سرعت موانع رفع گردد و با راه اندازی مجدد این بازارچه شاهد شكوفایی اقتصادی منطقه باشیم.
معتمدیان از استقرار ارتش جموری اسلامی در مناطق مرزی خراسان جنوبی و به خصوص مرزهای نهبندان خبرداد و اظهار داشت: استقرار ارتش در امتداد تامین امنیت پایدار در مرزها و حفاظت و صیانت از مرزها اقدام خوبی است.
وی افزود: باوجود تمام ناامنی های كه در كشور افغانستان وجود دارد مرزهای خراسان جنوبی از امن ترین مرزهای كشور است و در امتداد توسعه استان نیازمند امنیت پایدار هستیم.
معتمدیان با اشاره به اینكه درباب راه اندازی دانشكده معدن نهبندان در گذشته تلاش زیادی شده است اظهار داشت: مشكلات و موانع این واحد دانشگاهی با محوریت دانشگاه بیرجند بررسی خواهد شد و تصمیم گیری خوبی درباب وضعیت این دانشگده انجام خواهیم داد.
وی ذخیره معدنی قوی و تنوع مواد معدنی را یكی از مهمترین ظرفیت های شهرستان نهبندان و خراسان جنوبی ذكر كرد و اظهار داشت: اگر به دنبال احداث عسلویه معدنی در خراسانی جنوبی هستیم، شهرستان نهبندان پیشانی این توسعه معدنی است.
نماینده عالی دولت در خراسان جنوبی عنوان كرد: در صورتیكه هنور اكتشافات معدنی استان به صورت كامل انجام نشده، رتبه چهارم كشور را از نظر تنوع و میزان ذخیره معدنی را داریم.
معتمدیان اظهار داشت: نهبندان قطب معادن سنگ گرانیت است و تنها در یك منطقه شاهكوه این شهرستان 35 واحد معدنی فعال است.
وی ابراز امیدواری كرد كه با سرمایه گذار بیشتر و احداث زیرساخت ها از خام فروشی مواد معدنی جلوگیری نماییم و شاهد احداث اشتغال و شكوفایی اقتصادی در منطقه باشیم.
استاندار خراسان جنوبی عصر روز چهارشنبه 19 دی ماه در اولین سفر شهرستانی خود به نهبندان بدو ورود به شهر شوسف مورد استقبال امام جمعه و فرماندار این شهرستان قرار گرفت و سپس با حضور در مزار شهدای گمنام این شهر با ذكر فاتحه با آرمان های این شهیدان والامقام تجدید میثاق كرد.
معتمدیان همین طور در آغاز سفر سه روزه به شهرستان نهبندان با جانباز سرافراز 45 درصد محمد خدادادی در شهر شوسف دیدار و از وی تجلیل نمود.
دیدار با روسا و اعضای شوراهای اسلامی و باز نخبگان و فرهیختگان شهرستان نهبندان از دیگر برنامه های اولین روز سفر معتمدیان بود.
استاندار خراسان جنوبی در دومین روز سفرش به نهبندان از روستای هدف گردشگری دهسلم و پایگاه میراث طبیعی بیابان لوت و پروژه كمپ كویرنوردی در این روستا بازدید كرد.
معتمدیان با مردم روستای آتشكده و تعدادی از معتمدین، شوراهای اسلامی و دهیاران روستاهای اطراف آن دیدار و گفت و گو كرد و باز در نشستی مشكلات آنان را مورد بررسی قرار داد.
همچنین استاندار خراسان جنوبی در بازدید از مجتمع آبرسانی شاهكوه نهبندان، بر ضرورت تسریع در روند راه اندازی این پروژه برای رفع مشكل كم آبی این منطقه اصرار كرد.
بازدید از معدن سنگ گرانیت گل پنبه ای سردشت در روستای لخشك و بازارچه دوكوهانه و شركت در شورای اداری شهرستان از دیگر برنامه های معتمدیان در دومین روز سفرش به نهبندان بود.
نماینده عالی دولت در سومین روز سفر خود به شهرستان نهبندان از كارخانه شیر و مجتمع گلخانه ای در دست راه اندازی این شهرستان بازدید و بر تكمیل هرچه زودتر این طرح ها اصرار كرد.
نهبندان مركز این شهرستان در 200 كیلومتری جنوب بیرجند مركز خراسان جنوبی قرار دارد.
7556*3028


1397/10/21
22:31:46
5.0 / 5
4443
تگهای خبر: آمار , امداد , توسعه , جاده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک