مدیركل راه و شهرسازی گیلان:

برای آزادسازی مسیر محور ملاسرا- شفت اهتمام داریم

برای آزادسازی مسیر محور ملاسرا- شفت اهتمام داریم مسكن گزین: مدیركل راه و شهرسازی گیلان با اشاره به اقدامات برای چهار خطه كردن محور ملاسرا- شفت، مهمترین علت كندی پیشرفت این مسیر را آزادسازی مسیر و تملك اراضی در آن دانست و اظهار داشت: برای آزادسازی مسیر محور ملاسرا- شفت اهتمام داریم.


ماكان پدرام روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: با وجود تلاش در طراحی پروژه برای بیشترین استفاده از حریم قانونی موجود راه و تصرف كمتر اراضی، راه اندازی این محور در حریم قانونی راه در بعضی نقاط با مشكلاتی مواجه و نیازمند تملك اراضی شد كه ادامه پروژه مستلزم رفع آنهاست.
وی اشاره كرد: با عنایت به ماهیت منطقه و نبود راه در بخش هایی از مسیر، مطالعات محورملاسرا- شفت- زنجان در دو بخش یكی به صورت بهسازی و دیگری به صورت نوسازی دنبال میگردد.
وی با اشاره به مشخصات فنی این پروژه اظهار داشت: در مجموع طول محور 90 كیلومتر می باشدكه حدود 30 كیلومتر در محدوده استان زنجان و 60 كیلومتر در محدوده استان گیلان واقع شده است.
وی اشاره كرد: چهارخطه كردن محور ملاسرا– شفت به طول كلی 11.8( 11 و هشت دهم) كیلومتر و با عرض25.6 متر ( 25 و شش دهم متر) دارای شش دستگاه پل با دهانه دو متری ویك دستگاه پل سه متری می باشد.
پدرام افزود: در فاز اول 1.5 ( یك و نیم) كیلومتر آن با پیشرفت فیزیكی 90 در صد در حال اجراست كه اجرای عملیات آسفالت آن رو به اتمام است.
وی اضافه كرد: همین طور فاز دوم این پروژه نیزبه طول 8.4 ( هشت و چهار دهم) اخیراً به پیمانكار ابلاغ گردیده در حال اجرای عملیات خاك برداری می باشد.
پدرام اشاره كرد: با تعامل بیشتر نهاد ها و دستگاه های اجرایی مربوط و همین طور مالكان اراضی مجاور طرح، مشكلات اجرایی این پروژه رفع خواهد شد.
به گفته مدیركل راه و شهرسازی گیلان؛ اراضی حریم محور اكثرا دارای مالك هستند كه بتازگی با همكاری دادستان شهر و معتمدین محلی همچون فرماندار، بخشدار و شورای شهر طی صورت جلسه ای زمین ها به اداره كل راه وشهرسازی تحویل شده است.
وی اشاره كرد: مقرر شده است، دستگاه اجرایی مربوطه با همكاری سازمان برنامه وبودجه ظرف مدت سه ماه نسبت به پرداخت حق مالكیت اراضی اقدام نماید كه هم اكنون دو كیلومتر از مسیر در حال اجرای عملیات می باشد.
گیلان دارای 12 هزار و 421 كیلومتر راه همسنگ است كه از این میزان، یك هزار و 865 كیلومتر راه های اصلی و فرعی و همین طور بالغ بر 9 هزار كیلومتر انواع راه های روستایی است.
7296 /6030


1397/10/18
14:50:56
5.0 / 5
4607
تگهای خبر: آسفالت , دستگاه , راه , روستا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک