وزیر راه و شهرسازی:

تسهیل مبادلات مالی پیش نیاز توسعه مناسبات اقتصادی ایران با سوریه است

تسهیل مبادلات مالی پیش نیاز توسعه مناسبات اقتصادی ایران با سوریه است به گزارش مسكن گزین وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: برای توسعه همكاری های تجاری و صنعتی بین بخش خصوصی ایران و سوریه تسهیل مسائل نقل و انتقال پولی، بانكی و حمل و نقل بسیار ضروری می باشد.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایرنا، «محمد اسلامی» روز یكشنبه در نشست مشترك همكاری های اقتصادی راهبردی ایران و سوریه در اتاق بازرگانی صنایع، معادن و كشاورزی ایران از فعالان بخش خصوصی دعوت كرد تا هماهنگی های لازم را برای سفر آتی معاون اول رییس جمهوری ایران به دمشق كه ماه آینده میلادی برگزار می شود، داشته باشند تا بتوان موافقتنامه همكاریهای دو كشور را در حوزه های اقتصادی و صنعتی نهایی كرد.
وزیر راه و شهرسازی تصریح كرد: شركت های بخش خصوصی سوریه باید از این فرصت سازندگی در سوریه استفاده كنند تا در تمام سرفصل هایی كه به تفاهم رسیده ایم، سرمایه گذاری مشتركی را داشته باشیم.
اسلامی بیان كرد: دولت و بخش خصوصی ایران برای توسعه همكاری های تجاری بین دو كشور همراه هستند و ما باید از فرصت در نشست امروز در اتاق بازرگانی ایران استفاده نماییم
وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان كرد: فعالیت بخش خصوصی و شركت های ایرانی در سوریه پیام آور صلح و امنیت در منطقه است و برگزاری این نشست در اتاق بازرگانی ایران جای قدردانی دارد.
در ادامه «غلامحسین شافعی» رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی ایران اظهار داشت: مراودات مقام های عالی رتبه ایران و سوریه مبین روابط راهبردی دو كشور است و ما از پیروزی های ملت سوریه بر داعش و استقرار صلح و آرامش در این كشور بسیار خرسندیم.
وی تصریح كرد: اتاق بازرگانی ایران سال قبل ستاد بازسازی سوریه را با همكاری برخی اتاق های بازرگانی استانی راه اندازی نمود تا بتوان در زمینه صدور خدمات فنی و مهندسی شركت های ایرانی بخصوص در حوزه ساخت سد و پل، نیروگاه، تصفیه خانه ها، آبرسانی، صنایع غذایی، كشاورزی، گردشگری سلامت، راهسازی و ساخت واحدهای مسكونی فعالیت كرد.
شافعی با اشاره به اینكه امضای موافقتنامه های همكاری بین 2 كشور نقطه عطفی برای توسعه همكاری های همه جانبه است، اظهار داشت: در نشست امروز موضوعاتی چون تسهیل مبادلات مالی و مراودات بانكی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
به گزارش مسكن گزین به نقل از ایرنا، نشست مشترك همكاری های اقتصادی راهبردی ایران وسوریه امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی بعنوان رئیس كمیسیون مشترك اقتصادی ایران و سوریه و «محمد سامرالخلیل» وزیر اقتصادی و تجارت خارجی سوریه در اتاق ایران برگزار گردید.
اقتصام ۱۱۰۸*2025


1397/10/09
14:37:05
5.0 / 5
4260
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک