نماینده مردم تاكستان در مجلس شورای اسلامی:

شهرها و روستاهای كشور نیازمند توجه ویژه هستند

شهرها و روستاهای كشور نیازمند توجه ویژه هستند به گزارش مسكن گزین نماینده مردم تاكستان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروزه شهرها و روستاهای كشور با عنایت به مهاجرت های بی رویه به خاطر كمبود امكانات رفاهی نیازمند توجه جدی هستند.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایرنا، بهمن طاهرخانی عصر جمعه در نشست شهرداران، دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و روستای استان قزوین كه با حضور معاون عمران و توسعه امور شهری وزارت كشور برگزار شد، تصریح كرد: متاسفانه بعضی از مشكلات موجود ناشی از ضعف مدیریت است و در این رابطه نیازمند چاره اندیشی از جانب مسئولان اجرایی كشور و استان هستیم.
این نماینده مجلس افزود: بعنوان مثال، شهر تاكستان با داشتن سابقه 65 ساله شهرداری، طی 30 سال قبل معابر و مبلمان شهری آن دست نخورده باقی مانده است.
وی با اشاره به اینكه مدیریت شهری ما هنوز نتوانسته در حوزه جمع آوری آب های سطحی به یك چاره اصولی دست یابد، افزود: متاسفانه تدابیر و برنامه های اجرایی از جانب مدیریت های شهری مولد ثروت نبوده و تنها به جیب مردم چشم دوخته اند.
این نماینده مجلس تصریح كرد: مدیریت شهری ما باید مولد فكر بوده و در صدد چگونگی شهرسازی باشد و اینكه در مواقع بحرانی چگونه مدیریت بحران نماییم.
طاهرخانی افزود: متاسفانه امروزه بافت های فرسوده ما فاقد برنامه ریزی مدون بوده و شفاف نیستند و سرانه های فضای سبز برخی شهرها همچون تاكستان به هیچ عنوان زیبنده مردم آن نیست.
وی در ادامه به مبحث مشكل خط آهن این شهر پرداخت و افزود: شهروندان خواهان برچیده شدن خط آهن از داخل شهر هستند و این در شرایطی است كه هیچ ساز و كار مناسبی هم تابحال در این رابطه ارائه نشده است.

**19 شهرداری استان قزوین با مشكل روبرو هستند
نماینده مردم بویین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی در این نشست اظهار داشت: 19 شهرداری از 25 شهرداری موجود استان قزوین با مشكل اعتباری روبرو بوده و تنها با اعتبارات ارزش افزوده امورات خویش را می گذرانند.
روح الله بابایی صالح افزود: با وجود اقدامات خوبی كه در روستاهای استان شده اما متاسفانه برخی روستاهای مناطق محروم همچنان نیازمند كمك بوده و باید با استفاده از حمایت های ملی، نه استانی مورد توجه قرار گیرند.
وی ضرورت بازبینی در طرح جامع شهری را خاطرنشان كرد و اضافه كرد: این مساله هم از جانب استانداری و معاونت عمران و توسعه امور شهری وزارت كشور باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
در سفر مهدی جمالی نژاد، معاون عمرانی و توسعه امور شهری وزارت كشور به استان قزوین بازدید از چند طرح شهری همچون سبزه میدان، پل یادگار امام، سافاری پارك، دریاچه هفت دره، دهكده طبیعت، پل طبیعت و دولتخانه صفوی صورت گرفت.
8054


1397/09/16
23:46:05
5.0 / 5
4322
تگهای خبر: توسعه , راه , روستا , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک