راهداران در نقاط صعب العبور سروآباد مستقر می شوند

راهداران در نقاط صعب العبور سروآباد مستقر می شوند مسكن گزین: سنندج - معاون عمرانی فرماندار سروآباد از استقرار 27 دستگاه ماشین آلات راهداری به همراه راهداران در 2 راهدارخانه و هفت روستای صعب العبور این شهرستان آگاهی داد.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایرنا، محمود عبدی روز چهارشنبه در جلسه كمیته برف روبی شهرستان با اشاره به آغاز بارش برف و باران بر ضرورت آماده باش دستگاه های خدمات رسان اصرار كرد.
وی اظهار داشت: نیروهای راهداری و حمل و نقل جاده ای در 2 راهدارخانه (سروآباد و گردنه ژالانه) و هفت روستای صعب العبور این شهرستان مستقر خواهند شد.
عبدی گفت: گردنه ژالانه در منطقه هورامان و مسیر روستاهای دزلی، دگاگا سرومال، هزارخانی انجمنه، بندول، دركی، قلعه جی، نیاباد، گواز، بیساران و پایگلان در بخش مركزی از نقاط صعب العبور است كه در مواقع بارش برف و باران تردد در آن مشكل است و به كندی صورت می گیرد.
معاون عمرانی فرماندار سروآباد تصریح كرد: راهداری و حمل و نقل جاده ای همچون سال های گذشته به صورت امانی با 20 دستگاه و به صورت پیمانی با هفت دستگاه آماده خدمت رسانی و برف روبی مسیرهای مهم اصلی و فرعی است.
وی اولویت برف روبی و بازگشایی مسیرها را با راه های اصلی، فرعی محوری و راه های روستایی دانست و اشاره كرد: راهداران به مدت سه ماه در نقاط مشخص شده و صعب العبور مستقر هستند.
عبدی گفت: ماشین آلات راهداری شامل لودر، گریدر، بولدوزر، بنز نمك پاش، برف خور، تراكتور و سواری است كه در راهدارخانه ها و نقاط صعب العبور خدمت رسانی می كنند.
رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای سروآباد باز بر آمادگی كامل راهداران برای خدمت رسانی اصرار كرد و اضافه كرد: آمادگی داریم هر جایی كه نیاز باشد، مبادرت به برف روبی و نمك پاشی نماییم.
دیاری استواری تصریح كرد: گردنه تته در راه ارتباطی سروآباد به پاوه در استان كرمانشاه الان بخاطر بارش سنگین برف مسدود است ولی تردد در گردنه ژالانه بدون مشكلی جریان دارد.
وی افزود: نیروهای راهداری به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی و بازگشایی مسیرهای مهم ارتباطی هستند.
سالانه 600 راهدار استان كردستان در جاده های شهری و روستایی مستقر می شوند كه 350 نفر از این تعداد با 300 دستگاه ماشین آلات برف روب در جاده های بین شهری و 250 نفر باز با 200 دستگاه ماشین آلات در جاده های فرعی و روستایی استان مستقر می شوند.
راهداران استان كردستان در طرح زمستانی بیشتر از 6 هزار كیلومتر از طریق های استان را تحت پوشش قرار می دهند كه شامل یك هزار و 800 كیلومتر در مسیرهای بین شهری و چهار هزار و 200 كیلومتر راه روستایی است.
شهرستان سروآباد با 2 بخش مركزی و هورامان و جمعیتی بیشتر از 50 هزار نفر در فاصله 90 كیلومتری از سنندج مركز استان كردستان واقع شده و 24 كیلومتر مرز با كشور عراق دارد.
7354/9102


1397/09/07
19:22:18
5.0 / 5
4468
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک