یك مقام مسئول خبرداد؛

بازبینی در كیفیت آسفالت راه های روستایی

بازبینی در كیفیت آسفالت راه های روستایی مسكن گزین: رئیس مركز تحقیقات راه، مسكن و شهرسازی اظهار داشت: وزیر راه و شهرسازی دستور داد تا بخشنامه های فنی راه اندازی راه های روستایی، طراحی مجدد شده و كیفیت رویه راه ها با هندسه راه روستایی متناسب شود.به گزارش مسكن گزین به نقل از مهر، محمد شكرچی زاده در دهمین كنفرانس قیر و آسفالت با اشاره به اینكه این كنفرانس به محلی برای عرضه اقدامات جدید در زمینه افزایش كیفیت این محصول استراتژیك در پروژه های عمرانی تبدیل گشته است، اظهار داشت: اتفاق مهمی كه در سالهای اخیر رخ داده است كاهش حجم تولید و مصرف آسفالت از ۳۰ میلیون تن به ۱۲ میلیون تن است كه اتفاق مهمی است.
شكرچی زاده با اشاره به اینكه دستیابی به راه ایمن و پایدار و سریع و متناسب با توسعه پایدار باید مبتنی بر برنامه ریزی و فعالیت علمی باشید، اشاره كرد: مركز تحقیقات راه، مسكن و شهرسازی مدیریت علمی بر ساخت راه ها و همكاری با دستگاه های در رابطه با مصرف قیر و آسفالت را در دستور كار قرار داده است كه تابحال توانسته به خوبی در این زمینه اقداماتی را انجام دهد.
رئیس مركز تحقیقات راه، مسكن و شهرسازی با اشاره به استفاده از نیروهای كارشناسی بخش خصوصی و دولتی برای افزایش كیفیت قیر و آسفالت تولیدی در كشور، تصریح كرد: یكی دیگر از اقدامات مركز تحقیقات در این زمینه استقرار آزمایشگاه های بررسی كیفی قیر آسفالت در كارخانه های كشور است كه كنترل كیفیت محصول را برعهده داشته و افزایش كیفیت این دو محصول در ارتقاء كیفی راه ها هم موثر خواهد بود.
این مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینكه در گذشته به حوزه راه روستایی توجه كمتری شده بود، گفت: یكی از مطالبات نمایندگان مجلس از وزیر راه و شهرسازی در رأی اعتماد اخیر توجه به توسعه راه های روستایی بود. بدین منظور وزیر راه و شهرسازی جدید دستور داد تحقیقات راه، مسكن و شهرسازی، بخشنامه های در رابطه با راه روستایی را با شرایط فنی و اقتصادی كشور به روز كند.
وی اضافه كرد: وقتی راه روستایی مشخصات هندسی مناسبی ندارد ولی رویه آسفالت با كیفیت در آن استفاده می شود، رانندگان به افزایش سرعت در این راه ها ترغیب می شوند كه متأسفانه شاهد افزایش تصادفات در راه های روستایی هستیم. این در شرایطی است كه در فرانسه هم تفاوت كیفیت راه روستایی با راه اصلی كاملاً مشهود است. بنا بر این مركز تحقیقات مقرر است دستورالعمل های مربوطه در حوزه راه روستایی را طراحی و به روز كند.
به گفته شكرچی زاده در طول سالهای گذشته، انتظارات مردم در زمینه افزایش كیفیت رویه راه ها پاسخ داده نشده است و عموم مردم معتقدند راه های كشور از كیفیت بالایی برخوردار نیستند.

1397/08/22
21:56:12
5.0 / 5
4320
تگهای خبر: آسفالت , توسعه , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک