راه آهن میانه- تبریز و بزرگراه تبریز- اهر در اولویت دولت می باشد

راه آهن میانه- تبریز و بزرگراه تبریز- اهر در اولویت دولت می باشد مسكن گزین: تبریز - وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: سرعت بخشی به طرح راه آهن میانه - تبریز و بزرگراه تبریز- اهر از اولویت های وزارت راه و مورد تاكید ویژه دكتر روحانی رییس جمهوری است.


محمد اسلامی روز سه شنبه در جریان بررسی وضعیت طرح های در حال راه اندازی استان آذربایجان شرقی در حوزه راه در گفت و گو با ایرنا پیشرفت این دو طرح را مناسب ارزیابی كرد.
وی اظهارداشت: مساعدت های لازم برای اجرای هر چه سریعتر طرح های در اولویت استان آذربایجان شرقی و تكمیل آنها انجام می گردد.
وزیر راه و شهرسازی كه بامداد امروز به استان آذربایجان غربی سفر كرده بود در مورد جاده تبریز - ارومیه هم اظهار داشت: از هفت قطعه این مسیر 5 قطعه كار شده و در حال پیشرفت است.
'محمد اسلامی' بامداد امروز از طرح خط آهن مراغه - ارومیه و ایستگاه ارومیه بازدید و سپس وارد استان آذربایجان شرقی شد.
هم اكنون حدود 50 كیلومتر از بزرگراه اهر – هریس – تبریز زیربار ترافیك رفته است و پیش بینی می گردد تا آخر سال جاری 35 كیلومتر از این بزرگراه آسفالت ریزی شود و 14 كیلومتر باقی مانده هم در سال آینده راه اندازی شود.
طرح راه آهن میانه تبریز حدود ۲۰۳ كیلومتر بوده كه ۱۳۲ كیلومتر آن شامل مسیر میانه_بستان آباد و ۷۰ كیلومتر شامل مسیر بستان آباد تا تبریز است.
زیرسازی محدوده خط آهن میانه تا بستان آباد به صورت ۱۰۰ درصد كار شده و روسازی این بخش هم حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیكی دارد.
راه آهن دوخطه میانه - بستان آباد- تبریز از ایستگاه فعلی میانه واقع در راه راه آهن تهران - تبریز شروع و با گذر از شهرهای تركمنچای، بستان آباد و باسمنج به ایستگاه كنونی تبریز متصل می گردد.
این طرح از سال 1379 شروع شده است.
خط آهن تبریز ـ میانه ادامه راه آهن تهران ـ میانه است كه در صورت تكمیل، فاصله بین تهران و تبریز را از نظر مسافت 114 كیلومتر و از لحاظ زمانی 5.5 ساعت می كاهد.
این خط آهن به صورت دو خطه طراحی شده و حداكثر سرعت آن برای واگن های باری 120 كیلومتر و برای واگن های مسافربری 160 كیلومتر در ساعت خواهد بود.
6120/3071


1397/08/15
16:33:54
5.0 / 5
5155
تگهای خبر: آسفالت , امداد , جاده , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک