در پی محاسبه مالیات سال 1396؛

بنیاد مستضعفان بیشتر از 10 هزار میلیارد ریال مالیات می پردازد

بنیاد مستضعفان بیشتر از 10 هزار میلیارد ریال مالیات می پردازد مسكن گزین: تهران- بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی اعلام كرد؛ مالیات سال قبل این نهاد بیشتر از 10 هزار و 492 میلیارد ریال محاسبه شده كه بر مبنای قوانین در مهلت مقرر قانونی پرداخت می گردد.


به گزارش گروه اقتصادی ایرنا، نشست مجمع عمومی عادی سالیانه بنیاد مستضعفان شنبه با حضور رییس و اعضا تشكیل شد.
بر پایه گزارش تارنمای بنیاد مستضعفان درباره این نشست، این نهاد در سال های 1384 تا 1395، بیشتر از 47 هزار میلیارد ریال مالیات پرداخت كرد.
مجموع پرداخت مالیاتی سالانه بنیاد مستضعفان از 430 میلیارد ریال در سال 1384 به بیشتر از 9 هزار و 902 میلیارد ریال در سال 1395 رسید.
همچنین از مجموع 179 شركت تابع بنیاد مستضعفان در سال 1396 كه گزارش حسابرسی آنها دریافت شد، 151 شركت نظر 'مقبول' حسابرس را دریافت نمودند.
در این نشست، رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با اشاره به واگذاری سهام شركت های فولاد كاوه جنوب كیش، دامپروری زاگرس شهركرد و هتل پارسیان كوثر در سال 1396 اظهار داشت: امسال سهام شركت های قیام اصفهان، بینالود نیشابور و شیشه سازی مینا در بورس عرضه شده است.
محمد سعیدی كیا افزود: بنابر این در نیمه نخست امسال از مجموع شش شركتی كه سهام آن در بورس ارائه شد، سه شركت متعلق به بنیاد مستضعفان بود.
وی از پس انداز 43 میلیارد ریالی در صندوق های خرد توسعه روستایی 144 روستای قلعه گنج كرمان اطلاع داد و اظهار داشت: به اندازه پس انداز اعضای این صندوق ها بنیاد به آنها كمك مالی می كند؛ همانگونه كه 38 میلیارد ریال به صندوق خرد توسعه روستاهای قلعه گنج واریز كرده است.
به گفته وی، با سرمایه ای افزون بر حدود 80 میلیارد ریال، افزون بر 100 میلیارد ریال برای كار آفرینی و پیشرفت و آبادانی روستا ها از محل موجودی صندوق و اقساط برگشتی وام پرداخت شده است.
سعیدی كیا همینطور از تصویب 2400 طرح با 14 هزار میلیارد ریال، اعطای تسهیلات به 2100 طرح و بهره برداری از 1061 طرح در چارچوب وام های اشتغال روستایی یارانه دار اطلاع داد كه نتیجه همكاری بنیاد مستضعفان، بنیاد علوی، بانك سینا و معاونت توسعه مناطق محروم و روستایی ریاست جمهوری است.
بر اساس این گزارش، سال قبل 81 هزار و 700 میلیارد ریال در حوزه اجتماعی و محرومیت زدایی از سوی بنیاد مستضعفان هزینه شد كه همچون آنها می توان به اعطای تسهیلات طرح اشتغالزایی در مناطق روستایی كشور، خرید تجهیزات و ساخت مراكز درمانی، كمك به تهیه مسكن نیازمندان، كمك به اماكن مذهبی، كمك به سازمان ها و موسسات حمایتی، پیشرفت و آبادانی مناطق محروم همچون منطقه قلعه گنج، اردو های هفتگی دانش آموزی و كمك به ارتقای تحصیلی دانش آموزان و همینطور طرح سلامت مادران آبستن اشاره نمود.
پارسال همینطور 385 میلیارد ریال كمك بلاعوض برای تأمین مسكن خانوار های شهری و روستایی دارای حداقل دو عضو معلول از جانب این بنیاد پرداخت گردید.
كمك به تجهیز بیمارستان 32 تختخوابی قلعه گنج، ساخت مجتمع دامپروری با ظرفیت سه هزار رأس دام در قلعه گنج، راه اندازی كارخانه رب گوجه فرنگی و روغن كنجد با پرداخت وام به بخش خصوصی و احیای معادن منطقه قلعه گنج استان كرمان از دیگر دستاوردهای این نهاد در سال 1396 عنوان شد.
به گزارش مسكن گزین به نقل از ایرنا، بنیاد مستضعفان 12 هلدینگ اقتصادی و 179 شركت فعال دارد.
اقتصام*6984*1961*


1397/08/13
13:16:49
5.0 / 5
4808
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک