مدیرعامل:

منطقه آزاد ماكو به مركز لجستیك شمال غرب كشور تبدیل می گردد

منطقه آزاد ماكو به مركز لجستیك شمال غرب كشور تبدیل می گردد مسكن گزین: ارومیه- مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماكو با بیان اینكه طی ماه گذشته مجوز مرز هوایی برای فرودگاه این منطقه صادر شد، اظهار داشت: منطقه آزاد ماكو با راه اندازی شهر فرودگاهی به مركز لجستیك شمال غرب كشور تبدیل می گردد.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایرنا، غلامرضا سلیمانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینكه در دیدار با سفیر تركیه در تهران به موقعیت فرودگاه ماكو بعنوان شهر فرودگاهی 500 هكتاری پرداخته شد، اضافه كرد: در این فرودگاه سوخت هواپیماها به قیمت ایران عرضه می گردد و طرف های ترك می توانند در توسعه گردشگری تركیبی و سوخت گیری پروازهای شرق به غرب از این فرودگاه استفاده كنند.
وی به ایجاد مركز تعمیر موتور هواپیما در فرودگاه ماكو اشاره نمود و افزود: این مركز می تواند با استفاده از تكنولوژی و تجربه های كشور تركیه تولید شود.
وی افزود: در منطقه آزاد ماكو با همكاری پلیس اطلاعات و امنیت عمومی، زمینه تسهیل تردد اتباع خارجی فراهم می گردد و از ماه آینده اتباع خارجی می توانند بدون دریافت روادید و درج مهر در گذرنامه به این منطقه سفر كنند.
وی برنامه ریزی برای اتصال ماكو به شریان بین المللی راه آهن را یادآوری كرد و اظهار داشت: این خط راه آهن در صورت تصویب نهایی از تركیه به چشمه ثریا وارد شده و بعد از اتصال به ماكو با استفاده از ارس به راه آهن سراسری ایران متصل می گردد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماكو انرژی ارزان، معافیت های مالیاتی، امكان تامین مواد اولیه پتروشیمی، دسترسی ساده به بزرگراه ها و نیروی كار ارزان را همچون مزیت های سرمایه گذاری در این منطقه اعلام نمود و اضافه كرد: رویكرد ما توسعه كسب و كارهای خانگی روستایی و گردشگری می باشد.
به گفته وی با استفاده از دست بافته ها، صنایع دستی و فرش، تولیدات دامی و محصولات زراعی می توان در حوزه كسب و كارهای كوچك خانگی زمینه اشتغال پایدار را در این منطقه فراهم نمود.
سلیمانی با اشاره به سفر هفته گذشته وزیر كشور ایران به تركیه افزود: مذاكره هایی در مورد تولید منطقه آزاد مشترك بین ایران و تركیه در «بورالان» صورت گرفت كه سه كشور ایران تركیه و آذربایجان را در بر می گیرد.
به گزارش مسكن گزین به نقل از ایرنا منطقه آزاد ماكو به لحاظ محدوده جغرافیایی شامل شهرستان های ماكو، شوط، پلدشت و شهر مرزی تاجر بوده و در منتهی الیه شمال غرب كشور واقع است.
مساحت این منطقه حدود پنج هزار كیلومترمربع و جمعیت آن بر مبنای نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسكن سال 1395، حدود 200 هزار نفر است.
منطقه آزاد ماكو بعنوان بزرگترین منطقه آزاد كشور دارای 140 كیلومتر مرز مشترك با كشور جمهوری آذربایجان و 130 كیلومتر مرز مشترك با كشور تركیه است.
7132/3072


1397/07/28
22:03:52
5.0 / 5
4889
تگهای خبر: توسعه , تولید , راه , راه آهن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک