پیشبینی عبور بیشتر از ۴میلیون زائر اربعین از راه مرزهای زمینی

پیشبینی عبور بیشتر از ۴میلیون زائر اربعین از راه مرزهای زمینی مسکن گزین: رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از پیشبینی حضور بیش از ۴ میلیون و ۹۰ هزار زائر بوسیله مرزهای زمینی در مراسم پیاده روی اربعین امسال اطلاع داد.به گزارش مسکن گزین به نقل از مهر، داریوش امانی رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، اظهار داشت: پیشبینی ها از حضور بیشتر از چهار میلیون و ۹۰ هزار زائر از راه مرزهای زمینی در مراسم باشکوه پیاده روی اربعین سال جاری حکایت دارد.
وی اضافه کرد: بر مبنای مدلهای پیشبینی طبق داده های دریافتی از سامانه های هوشمند مرکز مدیریت راه های کشور، از مجموع این تعداد زائر، سهم تردد از پایانه مرزی مهران ۴۵، شلمچه ۲۶، خسروی ۱۵، چذابه ۹.۵ و باشماق و تمرچین به ترتیب ۲ و ۲.۵ درصد خواهد بود.
امانی با بیان اینکه پیشبینی های یاد شده با فرض ۲۴ ساعته بودن مرز خسروی صورت گرفته، اضافه کرد: درصورتیکه مدت فعالیت مرز خسروی به ۱۲ ساعت کاهش پیدا کند، تمایل زائرین به مرز مهران افرایش خواهد یافت.
وی اوج زمان رفت را پنجشنبه تا شنبه (۱۰ تا ۱۲ صفر) و روز اوج برگشت را شنبه تا دوشنبه (۱۹ تا ۲۱ صفر) عنوان نمود و اضافه کرد: تعداد ناوگان اتوبوس مورد نیاز برای روز اوج موج رفت برای کل مرزها ۴۰۰۰ دستگاه اتوبوس و برای روز اوج برگشت ۴۹۰۰ دستگاه اتوبوس است که از این تعداد بیشتر از ۷۰ درصد ناوگان اتوبوس در ارتباط با مرز مهران و خسروی خواهد بود.
معاون وزیر راه در مورد پیشبینی پارکینگ هم اظهار داشت: پارکینگ مورد نیاز در این ایام برای مرز مهران حدود ۱۴۰ هزار وسیله نقلیه، مرز شلمچه ۹۷ هزار و مرز چذابه ۲۱ هزار وسیله نقلیه پیشبینی می شود.
امانی با بیان اینکه با عنایت به متوسط ۲.۵ روزه فاصله رفت و برگشت ناوگان اتوبوسی از مرز به مبادی و بالعکس، در سه روز اوج برگشت (اربعین و روز قبل و پس از آن) حدود ۹۰۰۰ دستگاه اتوبوس فعال برای جابه جایی زائرین از مرزهای شش گانه مورد نیاز است، اضافه کرد: انتظار می رود در مجموع ۷۲ درصد ناوگان در مرز مهران و خسروی، ۲۱ درصد در شلمچه، ۵ درصد چذابه و باشماق و ۲ درصد تمرچین مورد نیاز باشد.
وی اظهار نمود: پیشبینی می شود ۷۴ درصد کل زائرین اربعین سال جاری در ارتباط با ۱۰ استان تهران، خراسان رضوی، اصفهان، خوزستان، قم، فارس، البرز، آذربایجان شرقی، کرمان و مازندران باشد.
معاون وزیر راه و شهرسازی سهم ۳۷ درصدی دو استان تهران و اصفهان در تقاضای ناوگان اتوبوس را از نکات مهم و قابل توجه در امر مدیریت ناوگان ذکر کرد و اضافه کرد: بیشترین سهم زائرین ناوگان اتوبوسی در سفرهای برگشت در ارتباط با استانهای تهران، اصفهان، خوزستان، قم، خراسان رضوی، فارس، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی است، به صورتی که هشت استان فوق، ۷۱ درصد از سهم زائرین ناوگان اتوبوسی را تشکیل می دهد.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تصریح کرد: با عنایت به تجربه سنوات قبل در مورد ورود زائرین خروجی از مرزهای شلمچه و چذابه از مرز مهران به علت مسافت زیاد و هزینه بالای حمل و نقل در کشور عراق، ضروریست تمهیدات لازم برای توزیع مناسب زائرین از مرزهای یاد شده و جلوگیری از تجمع زائرین صورت گیرد.

1403/04/19
15:14:09
5.0 / 5
33
تگهای خبر: جاده , حمل و نقل , دستگاه , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک