حضور چینی ها برای سرمایه گذاری در شهرهای جدید

حضور چینی ها برای سرمایه گذاری در شهرهای جدید مسکن گزین: وزیر راه و شهرسازی از حضور چینی ها برای سرمایه گذاری در بعضی شهرهای جدید، آگاهی داد.به گزارش مسکن گزین به نقل از مهر، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در حاشیه مراسم آئین افتتاح و بهره برداری از ۸ پروژه در فرودگاه بین المللی مهرآباد به ارزش بیش از ۱، ۵۰۰ میلیاردریال در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: دولت مسؤولیت کنترل مقررات و قوانین فنی و بازگانی را برعهده دارد که قوه قضایی و دیوان عدالت اداری رأی برای شرکت های هوایی صادر کردند که بعد از جلسات کارشناسی تا اطلاع ثانوی این حکم موقوف الاجرا شد.
وزیر راه و شهرسازی در ادامه اشاره کرد: تعدادی از شرکت های هوایی به موقوف الاجر شدن حکم توجهی نکردند و برخلاف قوانین بلیت های داخلی هواپیمایی را زیاد کردند که برهمین اساس سازمان هواپیمایی کشور بازرسی و دخالت خودرا شروع کرد.
وی افزود: اکنون سوخت هواپیما با قیمت لیتری ۶۰۰ هزار تومان به شرکت های هوایی عرضه می شود که در مقایسه با قیمت سهمیه ای بنزین در بازار آزاد هزار و ۵۰۰ عرضه می شود که طی جلسات اخیر موضوع افزایش قیمت سوخت هواپیما در دولت عنوان شد که به علت احترام به وزیر راه و شهرسازی این طرح کنسل شد.
بذرپاش اشاره کرد: درباب ترخصی قطعات هواپیما و تسهیلات به شرکت های هواپیمایی هر همکاری که نیاز باشد بطور قطع خواهیم داشت و شرکت های هوایی به شرکت فرودگاهی کشور بدهی دارند بنا شد تا مراعات ایرلاین نماییم که موانعی درباب انجام پروازها رخ ندهد.
وی اظهار داشت: در صورت بروز تأخیرات هم باید نماینده شرکت هواپیمایی پاسخگو باشد؛ توسعه فرودگاه امام در امتداد تبدیل به هاب منطقه ای شروع شده است و تا ۴ سال آینده به هدف گذاری در موضوع هاب منطقه دست یابیم. وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: تعداد قابل توجهی پروژه بندری داریم که تا پیش از سال جدید با حضور رییس جمهور افتتاح می گردد، اغلب بنادر ما سرمایه گذاری خارجی دارند، چینی ها هم برای بنادر شمال و جنوب کشور آماده سرمایه گذاری هستند. بذرپاش اشاره کرد: شهر ساحلی جدید خلیج فارس و مکران مرکزی عملیات اجرائی آن شروع شد. همین طور در بعضی شهرهای جدید چینی ها برای سرمایه گذاری استقبال می کنند.


منبع:

1402/11/18
08:16:42
5.0 / 5
177
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک