آغاز فعالیت رسمی اورژانس کسب وکار مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

آغاز فعالیت رسمی اورژانس کسب وکار مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به گزارش مسکن گزین، با حضور مسؤلان ارشد دبیرخانه شورای عالی و سازمان های مناطق آزاد و اصحاب رسانه، اورژانس کسب و کار مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در محل این دبیرخانه شروع به کار کرد.به گزارش مسکن گزین به نقل از مهر، حجت الله عبدالملکی در مراسم شروع به کار اورژانس کسب و کار مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اظهار داشت: این اورژانس به منظور پیگیری مشکلات و درخواست های سرمایه گذاران، فعالان اقتصادی و شرکتهای فناوری، نوآور و دانش بنیان در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی طراحی شده است.
عبدالملکی افزود: با وجود این که طبق یکسال گذشته با ارتباط مستمر با کارآفرینان و سرمایه گذاران، مشکلات آنها را پیگیری و بررسی کردیم، تصمیم گرفتیم برای نظام مند کردن این فرایند و با عنایت به این که حل برخی مشکلات احتیاج به اقدامی در سطح ملی دارد، اورژانس کسب و کار را در معاونت حقوقی و امور مجلس دبیرخانه شورای عالی راه اندازی نماییم.
وی با اشاره به اینکه تمام ضوابط و مقرراتی که برای فضای کسب و کار وجود دارد توسط مدیران مناطق باید مجدد ارزیابی شود، اظهار نمود: در واقع باید زمانبندی برای صدور مجوز فعالیت کسب و کارها به حداقل ممکن برسد و این مساله مستلزم حذف مقررات دست و پاگیر است.
مشاور رئیس جمهور افزود: مقرر است با شروع به اورژانس کسب و کار با شماره تلفن ۰۲۱۷۹۹۳۶ مشکلات و درخواست های سرمایه گذاران در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به صورت فوری پیگیری شود. گزارش عملکرد اورژانس کسب و کار هم به صورت دوره ای در اختیار رسانه ها و مسؤلان قرار خواهد گرفت.
وی با تکیه بر این که شاخص کسب و کار در مناطق آزاد ایران نسبت به سرزمین اصلی و حتی کشورهای کمتر توسعه یافته بهتر است، اضافه کرد: یکی از برنامه های ما در آژانس کسب و کار گفتگو با کارآفرینان برای حل مشکلات آنها و طرح این مسائل با نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.
تاکید رئیس جمهور و وزیر اقتصاد به ارتقای جایگاه مناطق آزاد
دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در رابطه با تغییر ساختار دبیرخانه شورای عالی هم توضیحاتی عرضه داد و اظهار داشت: در برنامه هفتم توسعه وزیر اقتصاد و رئیس جمهور تاکید دارند که مناطق آزاد ذیل دفتر ریاست جمهوری باشد اما یک مرتبه در صحن علنی مجلس مطرح شده و نمایندگان موافقت نکردند. البته انتقال دبیرخانه ذیل مجموعه وزارت اقتصاد خللی ایجاد نخواهد کرد ولی اگر ذیل نهاد ریاست جمهوری باشد مسلماً بهتر بوده و فعالیت ها با سرعت بیشتری قابلیت پیگیری دارد.
عبدالملکی در رابطه با سرمایه گذاری در مناطق آزاد سال ۱۴۰۲، اظهار داشت: در شش ماهه نخست سالجاری حدود ۴۲۰ هزار میلیارد تومان درخواست سرمایه گذاری در مناطق آزاد اتفاق افتاده که ۱۲۸ هزار میلیارد تومان آن به مرحله قرارداد رسیده و امیدواریم در نیمه دوم سال نهایی شوند.
وی همینطور در رابطه با بانک آف شور در مناطق آزاد کشور هم اظهار داشت: البته یک بانک آف شور در منطقه آزاد کیش راه اندازی کردیم اما باید زمینه و بستر برای توسعه آن و راه اندازی بیمه آف شور هم فراهم گردد.
مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به اینکه این بانک با سرمایه مورد نظر بانک مرکزی به راه افتاده است، اظهار نمود: یک بانک آف شور دیگر در کیش درحال افتتاح است و موافقت اصولی آن هم توسط بانک مرکزی صادر شده و فقط به دنبال رسیدن به ترکیب هیأت مدیره این بانک هستیم.


منبع:

1402/08/25
14:27:03
5.0 / 5
105
تگهای خبر: بانك , بیمه , توسعه , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک