مدیرعامل اتحادیه تعاونی های مسافربری كشور اعلام كرد؛

افزایش قیمت بلیت اتوبوس ها طبیعی است

افزایش قیمت بلیت اتوبوس ها طبیعی است به گزارش مسکن گزین، مدیرعامل اتحادیه تعاونی های مسافربری کشور اظهار داشت: بازه اربعین اتوبوس ها یکسر خالی از مبدا به سمت مقصد بازمی گردند که افزایش نرخ بلیت اتوبوس ها برای جبران خسارت رانندگان عادی است.احمدرضا عامری، مدیرعامل اتحادیه تعاونی های مسافربری کشور در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به افزایش عادی قیمت بلیت های حمل و نقل جاده ای در روزهای اربعین؛ اظهار داشت: قبل از شروع اربعین ناوگان های حمل و نقل اتوبوس با سیلی از مسافران به سمت مناطق مرزی عراق مواجه می باشد که اتوبوس از مبدا به سمت مقصد با ظرفیت تکمیل حرکت می کند اما در راه برگشت از سوی مرزها به سمت ترمینال های مربوطه خالی بازمی گردند.
مدیرعامل اتحادیه تعاونی های مسافربری کشور در ادامه خاطرنشان کرد: اگر اتوبوس ها بخواهند از سمت مرزها مجدد با ظرفیت تکمیل از مسافرین بازگردند باید چند شبانه روز در مرزهای عراق مستقر شوند که رانندگان همینطور کاری اساسا نخواهند کرد و برای جبران مسیر یک طرفه باید قیمت بلیت ها در حد نرمال جبران خسارت افزایش یابد که این مورد تعجب انگیزی در روزهای اربعین نیست.
وی اضافه کرد: اتوبوس ها اساسا نمی توانند یک مسیر خالی از مسافر را طی کنند زیرا؛ گرفتار زیان ۵۰ درصدی خواهند شد و تا به امروز نرخ مصوبی برای قیمت بلیت های اتوبوس تعیین نشده است.
احمدرضا عامری با بیان خبر کاهش تعداد ناوگان های اتوبوس جاده ای؛ اظهار داشت: با تأسف باید اعلام نمود که تعداد بسیار کمی اتوبوس فعال برای حمل و نقل جاده ای وجود دارد و حدود ۶ هزار و ۵۰۰ فروند اتوبوس درحال خدمات رسانی که تعداد ناوها باید افزایش پیدا کند.
این مقام مسئول در مورد تأمین کمبود تعداد اتوبوس برای اربعین اعلام نمود: برای معضل کمبود ناوگان حمل و نقل جاده ای در روزهای اربعین تعدادی اتوبوس از کشور ترکیه اجاره و تمهیدات لازم برای خدمات رسانی به زائرین انجام شده است.
با توجه به نزدیکی اربعین حسینی و نیاز مردم به حمل و نقل عمومی بخصوص اتوبوس، خبرها حاکی از افزایش قیمت بلیط اتوبوس است. در ایام نزدیک به اربعین شاهد افزایش نرخ حمل و نقل در سرویسهای منتهی به مرزهای عراق هستیم که بلیت اتوبوس تهران - ایلام به طرز عجیبی یک شبه از ۱۸۰ به ۶۵۰ هزار تومان افزایش قیمت داشته است.
بر اساس نظریه بعضی از مسئولین مربوطه قیمت بلیت اتوبوس در روزهای اربعین برای مقاصد شهر های مرزی با عراق باید دو برابر قیمت روزهای عادی افزایش یابد و این افزایش قیمت طبیعی است؛ در بازه زمانی ویژه اربعین حسینی اتوبوس ها یکسر خالی از مقاصد شهر های مرزی با عراق بر می گردند. در زمان رفت زائرین، اتوبوس ها خالی برمی گردند و در زمان برگشت زائرین ناوگان اتوبوسی بدون مسافر عازم شهر های مرزی با عراق می شوند. ضمن این که معمولا توقف های طولانی در این راه به اتوبوس ها تحمیل می شود.
پیگیری های حاکی بر اینست که برای جبران این موارد باید یک افزایش قیمتی در بلیت های اتوبوس داشته باشیم تا این ضرر برای ناوگان های جاده ای جبران شود.


منبع:

1402/05/21
15:22:06
5.0 / 5
236
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک