بارندگی های اخیر چقدر به تامین آب تهران کمک کرد؟

بارندگی های اخیر چقدر به تامین آب تهران کمک کرد؟ به گزارش مسکن گزین، مدیرکل اداره هواشناسی استان تهران، با ارائه گزارشی از میزان بارندگی های تهران اظهار داشت: بارندگی های آخر هفته گذشته تنها یک درصد به کاهش کم بارشی ها کمک کرد و تهران هنوز با 38 درصد کم بارشی نسبت به بلندمدت دست و پنجه نرم می کند.مازیار غلامی در گفت و گو با ایسنا درباره میزان بارندگی ها اظهار داشت: برمبنای آخرین آماری که از ایستگاه ها در سطح استان تهران از شروع سال آبی جاری تا ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ ثبت شده است، میزان بارندگی های این استان تا حالا ۱۳۱.۷ میلیمتر بوده است که نسبت به بلندمدت ۸۰ میلیمتر یا به عبارتی حدود ۳۸ درصد کمتر از حد معمول است.

وی اضافه کرد: بارش هایی که طی روزهای پایانی هفته گذشته داشتیم و تا بامداد جمعه هم ادامه داشت تنها یک درصد کاهش بارندگی ها را توانست جبران کند و نسبت به سال قبل هم حدود چهار درصد شرایط را بهتر کرده است اما کماکان ۳۸ درصد نسبت به بلندمدت کاهش بارندگی داریم و لزوم صرفه جویی و مدیریت منابع و مصارف آب وجود دارد.

مدیرکل اداره هواشناسی استان تهران با تأکید بر این که استان تهران هشتمین استان کم بارش در کشور است، افزود: از شروع فروردین ماه تا ۲۶ فروردین ۲۸.۸ میلیمتر بارش در این استان ثبت شده است که نسبت به بلندمدت ۳۰ درصد کاهش بارندگی دارد. تمام شهرستان های تهران از شروع فصل فروردین تا حالا درگیر کاهش بارندگی هستند و هیچ شهرستانی افزایش بارندگی نداشت. بطور مثال شهرستان شمیرانات ۲۵ میلیمتر نسبت به بلندمدت کاهش بارندگی دارد. دماوند ۲۳ میلیمتر، فیروزکوه ۱۷ میلیمتر و فقط تهران از میان ۱۶ شهرستان دیگر، حدود ۶ میلیمتر افزایش بارندگی داشته است.

وی اضافه کرد: از شروع سال زراعی ( از مهر ۱۴۰۱ تا ۲۶ فروردین) نسبت به بلندمدت بیشترین میزان کاهش بارندگی مربوط به ایستگاه های دماوند، شمیرانات، فیروزکوه، پردیس، شهریار، قدس و تهران بوده است که ۳۸ میلیمتر ماهش بارندگی دارد.

غلامی در آخر اشاره کرد: از روز پنجشنبه تا جمعه(۲۴ تا ۲۵ فروردین) ایستگاه های آبعلی ۱۴ میلیمتر، میگون ۱۳ میلیمتر، شهریار۱۲ میلیمتر، لواسان ۱۰ میلیمتر، چیتگر ۹ میلیمتر، شمیرانات- اقدسیه و دماوند و پردیس ۸ میلیمتر، مهراباد و ژئوفیزیک ۷ میلیمتر، فرودگاه امام خمینی(ره) ۶ میلیمتر، ورامین ۴ میلیمتر و فیروزکوه ۱.۶ میلیمتر بارندگی دریافت کرده اند.
1402/01/28
11:43:52
5.0 / 5
309
تگهای خبر: آمار , امداد , فرودگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک