ادامه هوای ناسالم تهران برای گروههای حساس

ادامه هوای ناسالم تهران برای گروههای حساس مسکن گزین: بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران امروز(2 خردادماه) با عدم وزش باد موثر و انباشت آلاینده ها کیفیت هوای تهران در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم برای گروههای حساس  قرار گرفته است.به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان میدهد که در بامداد امروز(۲ خرداد ماه) باتوجه به عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته همین طور با افزایش ترافیک صبحگاهی، بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده می شود و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ی ناسالم برای گروههای حساس قرار می گیرد.

در طول روز به تدریج بر میزان تندی باد افزوده خواهد شد که پراکندگی آلاینده ها را در پی خواهد داشت، هرچند با فراهم بودن عوامل لازم برای تشکیل آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر، افزایش غلظت این آلاینده سبب کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق خواهد شد. با افزایش تندی باد تا اواخر وقت دوشنبه از میزان غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت. با این وجود با وزش باد نسبتاً شدید در بعضی ساعات احتمال گسیل و انتشار گردوخاک در مناطق مستعد همین طور ورود گردوخاک از مناطق غربی کشور وجود دارد.

وزش باد نسبتاً شدید تا بامداد روز سه شنبه (۳ خرداد ماه) پراکندگی آلاینده ها را تسهیل می کند، بااینکه احتمال گسیل و انتشار گردوخاک در مناطق مستعد و کاهش کیفیت هوا وجود دارد. وزش باد مؤثر در طول روز از تجمع آلاینده ها جلوگیری می کند. این شرایط جوی تا اواخر وقت سه شنبه ادامه دارد و کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نیست.

به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۲۵ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۰۴ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس است.

منبع:

1401/03/02
15:12:00
5.0 / 5
185
تگهای خبر: امداد , راه , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک