زاكانی:

اگر ضرب و شتم شهردار ناحیه ۳ منطقه ۱۹ ساختگی باشد برخورد سختی می نماییم

اگر ضرب و شتم شهردار ناحیه ۳ منطقه ۱۹ ساختگی باشد برخورد سختی می نماییم شهردار تهران درباره موضوع ضرب و شتم شهردار ناحیه 3 منطقه 19 اظهار داشت: اگر این مساله ساختگی باشد، برخورد سختی خواهیم داشت.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، علیرضا زاکانی با حضور در پنجمین اجلاس شورای عالی استانها برای امضای تفاهم نامه میان مجمع کلان شهرهای کشور و شورای عالی استانها در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز تفاهم نامه همکاری میان شورای عالی استانها و مجمع کلان شهرهای کشور به امضا رسید تا در امتداد آن بتوانیم از ظرفیت های مختلفی که در این ۱۹ کلان شهر کشوروجود دارد در امتداد ارتقای خدمات به مردم بهره بگیریم. و همین طور از طرف دیگر باتوجه به ظرفیت ویژه شورای عالی استانها در ارسال طرح ولایحه به مجلس و دولت در امتداد ارتقای خدمات استفاده نمائیم.
وی ادامه داد: اساسا با این هم افزایی می توانیم در آینده برای تحقق قانون اساسی و اصول ۱۰۰ تا ۱۰۵ قانون اساسی که در امتداد وظایف شوراهاست و مغفول مانده گام برداریم و احیای این وصول را رقم بزنیم.
وی افزود: در قانون ظرفیت های کم نظیری برای شوراها در نظر گرفته شده اما باتوجه به اینکه تاسیس شوراها با تاخیر ۲۰ ساله ای نسبت به مجلس شورای اسلامی اتفاق افتاده است قسمتی از این ظرفیت ها به سایر دستگاه های اجرائی و حکمرانی کشور منتقل شده پس باید تلاش نماییم شوراها و مدیریت شهری به جایگاه اصلی خود بازگردد.
شهردار تهران در بخش دیگری از صحبتهای خود در پاسخ به سوالی درباب حواشی شهردار ناحیه ۳ منطقه ۱۹ اظهار داشت: وقتی که متوجه موضوع ضرب و شتم شهردار ناحیه ۳ منطقه ۱۹ شدیم بعنوان وظیفه به عیادت رفتیم و سعی کردیم از همه ظرفیت ها در جهت استیفای حقوق شهر، شهروندان و پرسنل گام برداریم.
وی افزود: اما بعدا گزارشی آمد که آنچه که اتفاق افتاده ممکنست جنبه ساختگی داشته باشد، برهمین اساس به سازمان بازرسی و معاونت مناطق دستور دادیم که موضوع بررسی شود چونکه این مساله چیزی نیست که چشم پوشی نماییم. بی شک بعد از بررسی اقدامات تشدید شده ای را در دستور کار خواهیم داشت.
شهردار تهران اشاره کرد: تخلف در ساختمانی که مراجعه کردند محرز است و این ساختمان درحال ساخت ۴ طبقه اضافه بوده پس اقدام ناحیه برای جلوگیری از ضایعه ای که لطمه مالی و حیثیتی برای شهر و شهروندان داشته است، درست بوده اما اینکه اتفاقی که روی داده باتوجه به گزارش پزشکی قانونی که قطعی چیزی را بیان نکرده و گمانه زنی است، نیازمند بررسی است؛ اساسا اگر ساختگی باشد برخورد سختی را خواهیم داشت و اگر ساختگی نباشد از حقوق پرسنل خود صیانت خواهیم کرد.
وی در پاسخ به سوال دیگری درباب ابلاغ بخشنامه عوارض ساخت و ساز قبل از تصویب شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: اشکالی که درمصوبه وجود دارد این است که عملا در پرداخت عوارض بی نظمی به وجود می آورد. ۱۶ نفر از اعضاء ۲ فوریت این مساله را به امضاء رسانده بودند و انشاءالله روز یکشنبه این مساله تصویب خواهد شد و آنچه که مصوب شود، ملاک عمل قرار خواهد گرفت.1401/02/22
23:10:17
5.0 / 5
80
تگهای خبر: پرسنل , خدمات , دستگاه , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک