ارتقاء شاخصهای حوزه شهرسازی با استفاده از ظرفیت های قانونی شورای شهر

ارتقاء شاخصهای حوزه شهرسازی با استفاده از ظرفیت های قانونی شورای شهر به گزارش مسکن گزین معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران اظهار داشت: مهم ترین راهبرد معاونت برای ارتقاء شاخصهای کمی و کیفی شهرسازی و معماری، استفاده از ظرفیت های قانونی شورای اسلامی شهر تهران است.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، حمیدرضا صارمی در دیدار با مدیران و کارکنان اداره کل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه و اداره کل حریم، بر لزوم بهره مندی از ظرفیت های قانونی شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد وگفت: استفاده از این ظرفیت، مهم ترین راهبرد معاونت در ارتقاء شاخصهای کمی و کیفی حوزه شهرسازی و معماری است و ما نباید از آن غفلت نماییم، چونکه اعضای شورای شهر، نمایندگان مردم هستند و ما باید برای تسهیل در کار شهروندان از آنها کمک بگیریم.

وی خاطرنشان کرد: این نکته را هم در نظر داشته باشید که مردم همیشه، جلوتر از ما حرکت می کنند، به این مفهوم که آنها خدمات بیشتر و به روزتری می خواهند؛ اما از آنجاییکه تکنولوژی و ظرفیت های در اختیار ما محدود است، برای عرضه خدمات متناسب به مراجعین باید از شورای اسلامی شهر بعنوان حلقه اتصال با شهروندان، کمک بگیریم. شورای شهر بعنوان یک نهاد قانونگذار برای شهر، این قدرت را دارد که با مصوبات خود برای اصلاح اشکالات وحذف قاعده های اشتباه، به ما کمک نماید.

صارمی اضافه کرد: شورای شهر تهران بر رفع اشکالات و تسهیل امور مردم تاکید دارد، بر همین مبنا اداره کل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه می تواند با عرضه لوایح مختلف به شورا این مهم را عملیاتی کند.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در ادامه با اشاره به اینکه حریم، تنفس گاه شهر است، عنوان کرد: با عنایت به رشد جمعیتی چند دهه اخیر، تهران تبدیل به شهری با جمعیت بالغ بر حدود 12 میلیون نفر در روز و حدود 9 میلیون نفر در شب شده، برای عبور از بحران هایی همچون مشکلات زیست محیطی نیازمند توجه ویژه به حریم شهر است.

بنا براعلام روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، وی افزود: از آنجاییکه صیانت از حریم، نیازمند اصلاح بعضی از قوانین است، می بایست در این حوزه هم از ظرفیت های سایر دستگاه ها بهره مند شویم و خلاء ها را پر نماییم. ما نمی توانیم مانع مهاجرت شویم چون در حیطه اختیارات ما نیست، اما وظیفه مهم تری همچون برنامه ریزی شهری بر عهده ما است، اگر ما برای شهر برنامه ریزی نکنیم، سودجویان از فرصت بهره برده و با اقدامات خودسرانه همچون ساخت وسازهای غیر مجاز مسیر گسترش شهر را تعیین می کنند و سپس خواهان تثبیت آن می شوند.
منبع:

1400/10/11
16:53:48
5.0 / 5
205
تگهای خبر: تكنولوژی , خدمات , دستگاه , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک