استاندار تهران تأكید كرد

ضرورت جذب مشارکت مردم در حل مشکلات استان تهران

ضرورت جذب مشارکت مردم در حل مشکلات استان تهران به گزارش مسکن گزین استاندار تهران بر ضرورت جذب مشارکت مردم برای حل مشکلات استان تاکید کرد.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا محسن منصوری در جلسه تحلیف ششمین دوره شورای اسلامی استان تهران اظهار داشت: امروز شاهد رشد وبالندگی نهادهای مختلف برخواسته از انقلاب همچون شوراهای اسلامی هستیم. برپایه اصل ۱۰۰ قانون اساسی خیلی از مسئولیت ها باید به شوراها واگذار شود اما این کار ناقص و تا سطح شهرها انجام شده است. تجربه جامعه بشری نشان داده است که نقش شوراها در اداره کشور بسیار اهمیت دارد و در واقع نقش مردم در اداره شهرها بسیار حائز اهمیت می باشد.
وی ادامه داد: بدون شک هر کجا که به مردم تکیه کردیم موفق بودیم و هر کجا فاصله گرفتیم ضربه خوردیم. خوشبختانه امروز انتخابات شوراها برگزار شده و افراد با تجربه ای پرارزش همچون آقای سروری در شوراها حضور دارند. بطور قطع اهمیت شورای استان به لحاظ مشورتی برای جریان سازی و تصمیم گیری بسیار حائز اهمیت است؛ بنابراین توقع داریم نهایت دقت نظر برای انتخاب هیئت رئیسه موجه در همه جوانب مورد توجه قرار گیرد.
منصوری تأکیدکرد: شورای استان در واقع رسانه شوراهای سطح استان هستند. ما خواهان پیشروی کار شورایی هستیم و امیدواریم بحث هیئت رئیسه شورای استان به صورت اغنایی صورت گیرد. در این شورا شأن رسانه ای و گفتمانی آن و از طرفی شأن ارتباطی آن برای مشاوره با مجموعه های مختلف باید مد نظر قرار گیرد.
به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، محسن منصوری استاندار تهران در ادامه این جلسه با عنایت به تاکید قانون در مورد برگزاری مراسم تحلیف توسط وزارت کشور اظهار داشت: اداره این جلسه برابر قانون با آقای سروری بعنوان رئیس سنی شورای استان تهران است. ما بعنوان وزارت کشور تا انتخاب هیئت رئیسه سنی مسئولیت داشتیم و بعد از این تنها دقایقی را بعنوان میهمان در این نشست حضور خواهیم داشت.
استاندار تهران ضمن اشاره به این که شوراها برخواسته از رای مردم هستند اضافه کرد: شوراها در فعالیتهای سطح استان تهران نقش بسزایی دارند و در واقع تبلور اراده مردم محسوب می شوند.
به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، محسن منصوری همینطور بعد از برگزاری مراسم تحلیف شورای اسلامی استان تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طبق ماده ۱۷ قانون انتخابات شوراها بعد از انتخاب اعضای شوراهای شهر و شوراهای شهرستان، وزارت کشور باید مراسم تحلیف اعضای شورای استان تهران را برگزار کند که خوشبختانه این جلسه امروز با حضور نمایندگان شوراهای شهرستان برگزار شد.
وی ادامه داد: امروز شوراها و شهرداری های ما دستگاههای محوری و اثرگذاری در سطح استان تهران قلمداد می شوند که فعالیت موثری دارند. شوراهای شهر و شوراهای ۱۶ شهرستان استان تهران در جلسه امروز بعد از تشکیل هیئت رئیسه سنی اگر به جمع بندی برسند می توانند هیئت رئیسه دائم را انتخاب کنند در غیر این صورت ظرف ۷۲ ساعت اعضای هیئت رئیسه را مشخص خواهند کرد.
استاندار تهران افزود: این شورا شأن مشورتی در تصمیم گیری های شوراهای سطح استان تهران دارد و می تواند در این راستا نقش بسزایی داشته باشد.
وی تاکید کرد: قانون مرز اجرایی شوراها را به شکل دقیق مشخص کرده و شئون شوراهای شهر کاملا مشخص است. شوراها برخواسته از رای مردم هستند و در واقع تبلور اراده مردم هستند. حجم مطالبه از شوراها زیاد است اما اگر در قالب قانون عمل کنند مشکلی نخواهیم داشت. اما گاهی برخی خواسته های خارج از عرف امکان دارد شورایی را از مسیر اصلی خارج کند. در استان تهران عزیزان در قالب گفتمان انقلاب انتخاب و حرکت می کنند؛ بنابراین معتقدیم که با این رویه بطور قطع مشکلی پیش نخواهد آمد.1400/08/15
21:16:19
5.0 / 5
248
تگهای خبر: دستگاه , راه , مشاور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک