بخشدار كهریزك خبر داد

آزادسازی چهار هکتار زمین کشاورزی در بخش کهریزک

آزادسازی چهار هکتار زمین کشاورزی در بخش کهریزک بخشدار کهریزک ضمن اشاره به این که خودرو های حامل پسماند شرایط ایده آل جمع آوری شیرابه را ندارند و این مواد در راه انتقال ریزش دارد و باعث بروز حادثه و تصادف در محور شهر کهریزک می شود، از آزادسازی چهار هکتار زمین کشاورزی در بخش کهریزک اطلاع داد.


امین بابایی در گفتگو با ایسنا، در تشریح مشکلات بوجود آمده از جانب مرکز پردازش پسماند آرادکوه برای شهر کهریزک اظهار داشت: ریزش شیرابه ها از خودرو های حامل پسماند آرادکوه، در اولین بارندگی جاده ها را لغزنده می کند. در واقع در بعضی موارد خودرو های حامل پسماند شرایط ایده آل جمع آوری شیرابه را ندارند و این مواد در راه انتقال ریزش دارد که بخش عمده آن در محور شهر کهریزک اتفاق می افتد.
وی ادامه داد: اغلب موتورسیکلت هایی که از این مسیر تردد دارند در ایام بارانی به علت لیز خوردن ناشی از لغزندگی گرفتار حادثه می شوند. مردم کهریزک همواره در تمام فصول سال با معضلات ناشی از انتقال پسماند کلانشهر تهران به این منطقه مواجهند این معضلات در فصل تابستان با ازدیاد بوی نامطبوع و حشرات و جانوران موذی همراه می باشد و در فصل زمستان به واسطه بارندگی، آلودگی های زیست محیطی را تشدید و باعث لغزندگی خیابان ها به علت انباشت شیرابه ها می شود.
وی افزود: در سالهای گذشته بیشتر تصادفات موتورسیکلت ها در منطقه کهریزک، به علت رویکرد نامطلوب سازمان پسماند شهرداری تهران در خصوص تردد خودرو های حامل پسماند بوده است که متأسفانه بنا به سفارش های مجدانه محیط زیست و حوزه قضایی، مخازن در ارتباط با تجمیع شیرابه ها را فعال نکرده اند. بر مبنای آزمایشات انجام گرفته و مشاهدات میدانی در سالهای گذشته مشخص شده که با ریزش شیرابه ها که دارای غلظت و اسیدیته است، آثار سوئی به جای می ماند و اسیدی بودن شیرابه باعث صدمه به آسفالت و خورندگی آن می شود.
وی تصریح کرد: متأسفانه مجموعه شهرداری تهران در دوره های پیشین باوجود برگزاری جلسات مختلف در زمینه پسماند و سفارش های اکید همچنان نظارت دقیق و مؤثری در این عرصه نداشته و سبب افزایش نارضایتی مردم بخش کهریزک شده است. اقدامات و تعهدات شهرداری تهران در ازای بار مضاعف پسماند در بخش کهریزک؛ روکش آسفالت، ساخت پل، روگذرها و زیرگذرها است که هم اکنون به صورت ناقص اجرا شده که شهرداری تهران متعهد به اجرای کامل آن بوده اما بعد از گذشت ۱۲ سال همچنان ناقص است.
بابایی در بخش دیگری از صحبت های خود به ازادسازی چهار هکتار زمین کشاورزی در بخش کهریزک اشاره نمود و اظهار داشت: در راه برخورد با ساخت وسازهای غیر مجاز در حریم روستای گلحصار و با اجرای ۳۸ حکم قضایی با حضور نماینده دادستان، چهار هکتار از زمینهای کشاورزی این منطقه آزادسازی شد.
به نقل از ایشان، در واقع با هدف اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری زمین های کشاورزی، ۶۰ فقره از ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم روستای گلحصار با دستور قضایی تخریب شد. همینطور در کنار تخریب این ساخت وسازها، تعداد ۶ حلقه چاه غیر مجاز توسط نیروهای امور منابع آب ری پر شد.
وی ادامه داد: بخش کهریزک به دلیلی وسعت و ظرفیت مناسب برای فعالیت کشاورزی و صنعتی همواره مدنظر برخی افراد سودجو بوده که با زیر پا گذاشتن قانون تلاش در ساخت وساز و تغییر کاربری زمینهای کشاورزی به صورت غیر مجاز را داشته اند. مجموعه بخشداری کهریزک و ارگان های دخیل در امر برخورد با تغییر کاربری زمین های کشاورزی، هیچ گونه مماشاتی با ناقضان قانون نداشته و با هرگونه ساخت وساز غیر مجاز به بهانه های متعدد به شدت برخورد خواهد نمود.
منبع:

1400/08/12
23:51:00
5.0 / 5
235
تگهای خبر: آسفالت , تخریب , جاده , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک