رئیس كمیته گردشگری شورای شهر تهران عنوان كرد

جذب توریست همچنان نقطه ضعف دریاچه چیتگر

جذب توریست همچنان نقطه ضعف دریاچه چیتگر به گزارش مسکن گزین رییس کمیته گردشگری شورای شهر تهران ضمن تاکید بر لزوم توجه به مسائل روحی و روانی شهروندان در توسعه تهران اظهار داشت: این همه ساخت و ساز صورت گرفته اما چند جا مانند دریاچه چیتگر و پل طبیعت تولید شده تا مردم با حضور در آنها احساس آرامش کنند و از زندگی در تهران لذت ببرند؟ هیچ کاری برای سلامت روان مردم نکردیم و آنوقت می گوییم که امروز مردم پرخاشگر شده اند. ما باید جسارت ایجاد چنین فضاهایی را داشته باشیم.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، سیداحمد علوی در حاشیه بازدید از دریاچه شهدای خلیج فارس بعنوان قطب گردشگری غرب تهران بر لزوم جذب بیشتر توریست و حضور اقشار مختلف جامعه در این مجموعه تفریحی – گردشگری تاکید کرد.
وی ضمن تاکید بر لزوم طراحی اماکنی مانند دریاچه چیتگر اظهار داشت: سالهاست در توسعه تهران توجهی به مسائل روحی و روانی شهروندان نشده است، این همه ساخت و ساز صورت گرفته اما چند جا مانند دریاچه چیتگر و پل طبیعت تولید شده تا مردم با حضور در آنها احساس آرامش کنند و از زندگی در تهران لذت ببرند؟
وی افزود: هیچ کاری برای سلامت روان مردم نکردیم و آنوقت می گوییم که امروز مردم پرخاشگر شده اند. ما باید جسارت ایجاد چنین فضاهایی را داشته باشیم.
عضو شورای شهر تهران در ادامه به انتقاد از نحوه معرفی اماکن تفریحی و گردشگری پایتخت به شهروندان پرداخت و تاکید کرد: ضعف دیگرما ناتوایی در شناساندن اماکن گردشگری پایتخت به شهروندان است. چرا یک پدر به جهت اینکه خانواده خودرا به تفریح ببرد حتما باید از تهران خارج شود؟ چرا شهروندان برای تفریح و اوقات فراغت خود باید ساعت ها فکر کنند که کجا بروند و دست آخر هم خارج شهر را انتخاب کنند؟
وی افزود: برای معرفی هرچه بهتر دریاچه شهدای خلیج فارس چه کردیم؟ آیا توانسته ایم پای تمام اقشار ( پولدار و فقیر، مذهبی و غیرمذهبی) را به دریاچه باز کنیم؟ این ضعف ماست در اطلاع رسانی و باید به شکل ها و روش های مختلف آنرا بر طرف نماییم.
علوی یکی از روش های جذب توریست در دریاچه شهدای خلیج فارس را برگزاری رویدادهای مهم و ملی عنوان نمود و اظهار داشت: تا امروز چند مورد از این رویدادها را برگزار کرده ایم؟
وی در ادامه با اشاره به بازدیدی که چند ماه قبل از مجموعه دریاچه شهدای خلیج فارس داشت اضافه کرد: خوشبختانه امروز شاهد می باشیم که خیلی از مشکلات رفع شده که جای خسته نباشید و خدا قوت به همکارانمان در شرکت عمرانی کارکنان شهرداری دارد.
رئیس کمیته گردشگری شورای شهر تهران هنر اصلی را بهره برداری حداکثری از ظرفیت های موجود دانست و اضافه کرد: دریاچه شهدای خلیج فارس بعنوان قطب گردشگری غرب تهران باید بیش از اینها میزبان شهروندان باشد.
وی در ادامه به امنیت برقرار شده در مجموعه دریاچه شهدای خلیج فارس اشاره نمود و ضمن تقدیر از یگان حفاظت دریاچه اظهار داشت: شهروندان ما هرجا احساس امنیت داشته باشند، حضور پررنگ تری خواهند داشت و امنیت برقرار شده در دریاچه شهدای خلیج فارس باعث شده تا این دریاچه میزبان خوبی برای گردشگران باشد.
علوی به برنامه های کمیته گردشگری جهت بازسازی روحیه شهروندان پس از پاندمی کرونا اشاره نمود و اظهار داشت: دریاچه شهدای خلیج فارس در برنامه های ما نقش مهمی دارد و ما حساب ویژه ای برای بازسازی لطمه های روحی و روانی که کرونا به مردم وارد کرده، روی این دریاچه باز کرده ایم.
در این بازدید رضوی کیا، مدیرعامل شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران ضمن تشکر از شورای شهر تهران درباب اختصاص ردیف بودجه برای نگهداری دریاچه با ذکر چالش های پیش روی مدیریت مجموعه، همراهی بیش از پیش شورای شهر و مدیریت شهری را خواهان شد و عنوان کرد: باتوجه به ابلاغ طرح کنترل و توسعه دریاچه شهدای خلیج فارس تبیین راه حل های سرمایه گذاری و درآمد زایی در دستور کار قرار گرفته است.
مدیر عامل شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران اصرار کرد همین طور باتوجه به فراسازمانی بودن قسمتی از مشکلات نیازمند همراهی شورای شهر در بر طرف کردن چالش های موجود تا حصول نتیجه مطلوب و تامین منافع شهر و شهروندان هستیم.
منبع:

1400/08/08
09:35:56
5.0 / 5
248
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک