شرایط برای سرعت عملیات اجرائی راه اندازی پایانه متروی آزادگان برقرار است

شرایط برای سرعت عملیات اجرائی راه اندازی پایانه متروی آزادگان برقرار است سرپرست مجری پروژه پایانه آزادگان اعلام نمود: فاز نخست پروژه راه اندازی پایانه 50 هکتاری آزادگان که محلی برای تعمیر و توقف قطارهای خط 3 مترو به حساب آمده و با بهره برداری از آن امکان کاهش سرفاصله حرکتی قطارها در این خط میسر می شود، مراحل پیشرفت عملیات اجرائی را پشت سر می گذارد و برای تسریع در تکمیل آن، تامین بموقع منابع مالی یک پیش شرط اساسی است.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، "علیرضا کردرستمی" با بیان مطلب فوق اضافه کرد: کلنگ راه اندازی پایانه آزادگان در منطقه ۱۸، آبان ماه سال قبل بر زمین زده شد و هم اکنون چند جبهه کاری از پروژه فعال است. برای دسترسی به سه راهی موجود در جنوب خط ۳، انحراف ترافیک در بزرگراه آیت ا... سعیدی انجام و عملیات خاکی به همراه راه اندازی سازه نگهبان (شمع و سرشمع) طبق برنامه پیش می رود.

همین طور راه اندازی یک تونل ۴۰ متری زیر خط راه آهن ویک تونل ۳۰ متری در جوار بزرگراه آیت ا... سعیدی و سازه گالری در محدوده بزرگراه آیت ا… سعیدی و محور راه آهن نیز درحال اجراست و همزمان در اراضی مربوط به پایانه، عملیات خاکبرداری به تراز کف رسیده است. از طرفی جمع آوری پسماندهای مدفون در محوطه ای به وسعت ۶ هکتار از این اراضی هم در دستور کار قراردارد.

کردرستمی با اعلان اینکه از ابتدا قرار بر این بوده تا ۷۰ درصد هزینه ساخت پایانه آزادگان بوسیله تهاتر املاک و ایجاد مجتمع ایستگاهی تامین گردد، اظهار داشت: پروژه در وضعیت قابل قبولی از حیث سرعت گرفتن عملیات اجرائی در جبهه های مختلف کاری قرارگرفته اما به هر حال تامین بموقع منابع مالی، لازمه استمرار روند پیشرفت کاراست و این مهم باید بصورت مداوم مدنظرقرارگیرد.

بنا براعلام روابط عمومی مترو، سرپرست مجری پروژه پایانه آزادگان در آخر اظهار داشت: با در نظرگرفتن موضوع اتصال خط ۳ متروی تهران به خط حومه ای اسلامشهر در آینده ای نه چندان دور، اهمیت ساخت و بهره برداری بموقع از پایانه مذکور دوچندان بوده و این پایانه به یکی از با اهمیت ترین اجزای شبکه حمل و نقل ریلی پایتخت تبدیل خواهد شد.1400/08/06
13:16:47
5.0 / 5
211
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک