استاندار تهران در پاسخ به مسكن گزین تصریح كرد:

جزئیات دیدار با شهردار تهران و تصمیم گیری در مورد تشکیل قرارگاه برای صدمه های اجتماعی

جزئیات دیدار با شهردار تهران و تصمیم گیری در مورد تشکیل قرارگاه برای صدمه های اجتماعی به گزارش مسکن گزین استاندار تهران در تشریح جزئیات دیدار خود با شهردار تهران، اظهار داشت: در مورد صدمه های اجتماعی همچون متکدیان و معتادان متجاهر و... تصمیم گیری شده که جزئیات آن بعد از تشکیل قرارگاه اعلام خواهد شد.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، محسن منصوری در تشریح دیدار خود با علیرضا زاکانی شهردار تهران، اظهار داشت: ما معتقد به هم افزایی میان مجموعه های ذیل وزارت کشور هستیم. بر همین مبنا در این زمان چند جلسه دو جانبه میان استانداری تهران و مجموعه شهرداری تهران برگزار شده است، این جلسات کاملا کاری هستند و مسائل مختلف به جزئیات، مورد بحث و گفتگو قرار می گیرد.
وی ضمن اشاره به این که موضوعات اجتماعی و فرهنگی شهر تهران همینطور موضوعات عمرانی و زیرساختی در این جلسات مشترک مورد بحث و بررسی قرار می گیرد اضافه کرد: در موضوعات عمرانی و زیرساختی با عنایت به بهم تنیدگی مسائل شهر تهران و شهرستان های اطراف و از طرفی وجود پروژه های مشترک میان شهر تهران و شهرستان های اطراف همچون قطار شهری و مسیرهای دسترسی نیاز است که این موضوعات به صورت مشترک بررسی شود.
وی افزود: موضوعات دیگری همچون حریم تهران هم مورد بحث قرار می گیرد و مقرر شده جزئیات این مسائل در جلسات آینده به اتخاذ تصمیم منتج شود. در حوزه اجتماعی هم مسائل مختلفی همچون متکدیان، معتادان متجاهر و... که با آن در تهران مواجه هستیم مورد بحث قرار گرفته و تصمیم مشترکی اتخاذ شده اما با عنایت به این که قرارگاهی برای این مورد در آینده نزدیک تشکیل خواهد شد عرضه جزئیات به بعد از تشکیل قرارگاه موکول شده است.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود در تشریح تعیین تکلیف شهرداران شهرهای استان تهران اظهار داشت: حکم اغلب شهرداران زده شده است. البته تعدادی هم با سرپرست اداره می گردند. در این عرصه چند مساله وجود دارد. بخش اول در ارتباط با شوراهای شهری است که اعضای آن رای داده اند و به صورت مستند و قانونی شهردار معرفی کردند که استعلامات آنها در حال انجام می باشد و بعد از دریافت پاسخ این استعلامات حکم آنها زده خواهد شد.
وی افزود: بخش دوم شوراهایی هستند که با رای هیات نظارت به صورت کامل منحل شدند که در مورد شهرهای با جمعیت بالای ۲۰۰ هزار نفر وزیر کشور و شهرهای با جمعیت زیر ۲۰۰ هزار نفر استانداری جانشین شورا می شود که تعداد آنها شش شهر است.
وی تصریح کرد: بخش سوم شوراهایی هستند که بخشی از آنها مستقر و بخشی با نظر هیات نظارت آرای افراد ابطال یا علامت سوالی برای آنها وجود دارد. بعضی از این افراد به دیوان شکایت کردند و دستور موقت گرفتند. بدین سان تا تعیین تکلیف نهایی تصمیم گیری دیگری نخواهد شد. بدون شک بخشی از این مورد که به استانداری مربوط است در اسرع وقت نهایی خواهد شد. بخشی از تاخیر ناشی از جابجایی های مجموعه شوراها، شهرداری ها و دولت بوده است.
منصوری خاطرنشان کرد: شورای شهر قرچک دیوان به آن ورود کرده اما جزئیات رای دیوان را نمی دانم. شهردار با حکم وزیر کشور منصوب شده و اگر شورا بعدا احیا شود بطور قطع با بحث و گفتگو در مورد آن تصمیم گیری خواهد شد.
منبع:

1400/08/04
21:49:14
5.0 / 5
193
تگهای خبر: راه , زیرساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک