استفاده از ظرفیت مناطق آزاد برای بین المللی کردن سینمای ایران

استفاده از ظرفیت مناطق آزاد برای بین المللی کردن سینمای ایران به گزارش مسکن گزین نشست فرهنگی شورایعالی مناطق آزاد با حضور سعید محمد و مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی برگزار گردید.به گزارش مسکن گزین به نقل از دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی، اولین جلسه معاونت فرهنگی اجتماعی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد با حضور سعید محمد مشاور رئیس جمهور و دبیر این شورا و عضو هیأت امنای بنیاد سینمایی فارابی و تعدادی از فعالان صنعت سینمای کشور برگزار گردید.
در این نشست که با هدف معرفی ظرفیت های مناطق آزاد کشور با عنوان «فصل تحول» برگزار شد، سید مهدی جوادی مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، فعالان صنعت سینما، تهیه کنندگان، کارگردانان و تنی چند از بازیگران برجسته عرصه سینمای کشور حضور داشتند.
مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی در این جلسه عنوان کرد: همه ما باید نسبت به آینده فرهنگی فرزندان این سرزمین نگران باشیم و برای بهبود آن برنامه ریزی نماییم.
سعید محمد اضافه کرد: مناطق آزاد می توانند پایلوت فعالیتهای فرهنگی در کشور باشند چون که در این مناطق دسترسی ها بیشتر و تردد آسان تر است.
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی هم در این جلسه اظهار داشت: حضور محمد مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور در هیأت امنای بنیاد سینمایی فارابی با هدف کمک به جهانی سازی سینما و ایجاد کریدور بین الملل است، چونکه در مناطق آزاد شرایطی مثل معافیت های مالیاتی، تسهیل ورود تکنولوژی های جدید و تسهیل تردد اتباع خارجی را داریم.
جوادی با اشاره به اینکه از شرایط خاص مناطق آزاد برای بین المللی کردن سینمای ایران استفاده خواهیم کرد، افزود: باید از ظرفیت های موجود در مناطق آزاد کشور نهایت بهره را برد، رگولاتوری های سنگین مناطق عمومی جلوی نتیجه دادن ایده های جدید را خواهند گرفت. می توانیم با ایجاد سند باکس، فضای رشد ایده های سینمایی و رشد فناوری های حوزه سینما را در مناطق آزاد پیگیری نماییم.
در ادامه این نشست معاون فرهنگی اجتماعی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بر تداوم این نشست های فرهنگی اجتماعی و تشکیل کارگروه های تخصصی تاکید نمود.
مهدی حسین زاده اضافه کرد: بعنوان یک معلم دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران معتقدم تفکرات نئولیبرال و پول می تواند نه تنها فرهنگ و سینما بلکه مسیر علم و مقالات ISI را هم تغییر دهد، ما با جهانی شدن مشکلی نداریم، ولی می خواهیم با ارزش های خودمان جهانی بشویم.


منبع:

1400/08/03
21:51:16
5.0 / 5
286
تگهای خبر: تجاری , تخصص , تكنولوژی , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک