در بازدید زاكانی از اتوبوسرانی و تاكسیرانی تهران مطرح شد

از توجه به معیشت رانندگان اتوبوس و تاکسی تا لزوم توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی

از توجه به معیشت رانندگان اتوبوس و تاکسی تا لزوم توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی به گزارش مسکن گزین شهردار تهران با تاکید بر توسعه حمل و نقل عمومی پایتخت، از دو مجموعه اتوبوسرانی و تاکسیرانی بازدید کرده و در جریان امور قرار گرفت.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، علیرضا زاکانی در اولین برنامه های بازدید خود از مجموعه های شهرداری تهران، اولویت را به مبحث حمل و نقل عمومی داد و از دو مجموعه اتوبوسرانی و تاکسیرانی تهران بازدید کرد.
در نخستین بازدید که از شرکت اتوبوسرانی شهر تهران بود سید مجتبی شفیعی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و محمود ترفع، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه گزارشاتی از وضعیت فعلی ناوگان اتوبوسرانی به زاکانی عرضه دادند و گفته های خویش را در چارچوب پیشنهادات در حوزه نوسازی، تعمیرات و توسعه ناوگان اتوبوسرانی و همینطور حل مشکلات رانندگان بخش خصوصی و عمومی به پایان رساندند.
شهردار تهران در همین راستا دستور تزریق منابع مالی نقدی به منظور تحویل ۹۰ دستگاه اتوبوس از ۱۷۵ دستگاه را صادر کرد که بدین سان ۹۰ دستگاه اتوبوس تا آخر مهرماه سال جاری تحویل شهرداری شده و همینطور ۸۵ دستگاه اتوبوس دیگر حداکثر تا دو ماه آینده وارد ناوگان اتوبوسرانی خواهد شد.
یکی دیگر از دستورات مهم شهردار تهران مبحث اورهال (تعمیرات اساسی) و فعال سازی ناوگان فرسوده در بخش خصوصی و ملکی بود.
دستور حل مشکل مخازن گاز ۵۰۰ دستگاه اتوبوس گازسوز
همینطور زاکانی در این نشست دستور داد تا به صورت ضربتی و از راه تأمین منابع مالی، ۵۰۰ دستگاه اتوبوس گازسوزی که به دلیل مشکلات مخازن گاز فعالیت شان متوقف شده حداکثر تا آخر سال جاری وارد ناوگان اتوبوسرانی شوند.
شهردار تهران این وعده را داد که با آخر محدودیت های کرونایی و برگشت زندگی به شرایط عادی، تعداد اتوبوس های ناوگان از ۲۱۰۰ دستگاه به ۳۵۰۰ دستگاه اتوبوس افزایش یابد و شهروندان نگرانی بابت کمبود اتوبوس نداشته باشند.
او در این نشست به ارتقاء کیفیت خدمات ناوگان یعنی کیفیت اتوبوس ها، زمان بندی، خدمات الکترونیکی و... اشاره کرده و درمورد عرضه بسته خدمات حمایتی و رفاهی کارکنان و رانندگان شرکت واحد و بخش خصوصی که از جانب معاونت حمل و نقل پیشنهاد شده بود، دستوراتی داد.
زاکانی در ادامه با پیشنهاد شارژ مبلغی به حساب رانندگان اتوبوسرانی که سختی های بسیاری را در شرایط کرونایی متحمل شدند، موافقت نمود تا بنابر این دستور این مبلغ در ماه جاری به حساب رانندگان بخش عمومی و خصوصی واریز شود.
استفاده از ظرفیت تاکسی های هیبریدی
شهردار تهران همینطور از سازمان تاکسیرانی شهر تهران هم بازدید نمود. محمد روشنی در ابتدا گزارشی از عملکرد ناوگان تاکسیرانی و مشکلات مختلف رانندگان تاکسیرانی به شهردار تهران عرضه داد.

زاکانی در این نشست که با حضور مدیران تاکسیرانی برگزار شده بود بر لزوم توجه به معیشت، سلامت و امنیت شغلی رانندگان تاکسی تاکید کرد و گفت شهرداری باید به سمتی حرکت نماید که رانندگان مشکلات اینچنینی نداشته باشند.
وی همینطور به مبحث امنیت شغلی رانندگان و موضوعات در رابطه با بیمه و بازنشستگی آنها اشاره نمود و بر رفع مشکل بیمه 3000 راننده تاکسی تاکید کرد.
شهردار تهران در این نشست به نوسازی ۱۰ هزار تاکسی فرسوده که جزو برنامه های سال جاری شهرداری تهران است اشاره نمود و دستور پیگیری برای تزریق منابع مالی لازم را صادر کرد.
طبق گزارش سایت شهر، زاکانی در ادامه به ارتقاء کیفیت ناوگان تاکسیرانی و استفاده از تاکسی های هیبریدی تاکید کرد و از رایزنی با نهادهایی جهت استفاده از این ظرفیت اطلاع داد.1400/07/15
13:24:19
5.0 / 5
266
تگهای خبر: امنیت , بیمه , توسعه , حمل و نقل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک