نماینده مجلس:

استنکاف بانک ها از اعطای وام 250میلیون تومانی مسکن قابل پذیرش نمی باشد

استنکاف بانک ها از اعطای وام 250میلیون تومانی مسکن قابل پذیرش نمی باشد به گزارش مسکن گزین نماینده مردم ساوه و زرندیه اظهار داشت: تسهیلات مسکن ملی به ۲۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است اما بعضی از بانکها تمرکزشان همچنان برای اعطای ۱۰۰ میلیون تومان است این رویه قابل پذیرش نمی باشد.به گزارش مسکن گزین به نقل از مهر، حجت الاسلام محمد سبزی ظهر پنجشنبه در نشست شورای اداری شهرستان ساوه اظهار داشت: اولویت بنیاد مسکن باید ساخت خانه های روستایی و مسکن جوانان و خانواده های محروم باشد، بخشی از جمعیت روستایی شهرستان و جوانان تازه ازدواج کرده، فاقد مسکن مناسب هستند و این زیبنده حکومت اسلامی نیست چون که بر مبنای قانون دولت موظف است برای جوانان مسکن تأمین کند.
وی اضافه کرد: امیدواریم با روی کار آمدن دولت سیزدهم این مطالبه جوانان محقق شود و زمین مجانی و تسهیلات برای ساخت و بازسازی خانه های روستایی و مسکن محرومان فراهم گردد.
نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در مورد تأمین مصالح مسکن ملی در ساوه درحال رایزنی هستیم تا سیمان مورد نیاز این طرح ها به صورت ویژه تأمین شود. تسهیلات مسکن ملی با تصویب نمایندگان به ۲۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است اما بعضی از بانکها تمرکزشان همچنان برای اعطای ۱۰۰ میلیون تومان است این رویه قابل پذیرش نمی باشد چون که هدف از افزایش رقم وام اعطایی، کاهش فشار از دوش متقاضیان به طور عمده کم درآمد و صدمه پذیر جامعه است.
سبزی اظهار داشت: جلسه ای در چند روز اخیر با وزیر راه و شهرسازی داشتم، مقرر است اراضی ملی حواشی شهرها شناسایی شوند تا در چارچوب تعاونی یا سایر روش ها با اعطای تسهیلات به اقشار نیازمند واقعی و نه دلالان واگذار شود و این مسئله باید به صورت جدی در دستور کار متولیان شهرستان ساوه هم قرار گیرد.
نماینده مردم ساوه در مجلس خاطرنشان کرد: طرح وزارت راه و شهرسازی برای شناسایی و واگذاری اراضی ملی به متقاضیان محروم و کم بضاعت جامعه به منظور حذف واسطه ها و دلالان و صاحب خانه شدن اقشار نیازمند است.
وی اضافه کرد: در ارتباط با واکسن خوشبختانه در کشور کمبودی نداریم باید از مردم خواهش نماییم که با احساس مسئولیت در برابر سلامت خود و سایر افراد جامعه به مراکز تزریق واکسیناسیون رجوع کنند.
نماینده مردم ساوه زرندیه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با عنایت به در معرض خطر بودن جامعه کارگری، امیدواریم واکسیناسیون کارگران شاغل در صنایع شهرستان ساوه به صورت فراگیر و با شتاب بیشتری اجرا شود.


منبع:

1400/06/19
14:06:10
5.0 / 5
247
تگهای خبر: بازسازی , بانك , تسهیلات , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک