مقام مسئول:

سهم مسکن از تسهیلات بانکی به ۵ درصد کاهش پیدا کرد

سهم مسکن از تسهیلات بانکی به ۵ درصد کاهش پیدا کرد مدیرعامل بانک تخصصی بخش مسکن اظهار داشت: سهم بخش مسکن از تسهیلات بانکی از ۲۰ به ۵ درصد کاهش یافته استبه گزارش مسکن گزین به نقل از بانک عامل بخش مسکن، محمود شایان در سی و یکمین همایش بانکداری اسلامی در پاسخ به این سؤال که وظیفه اصلی بانک مرکزی باید چه مواردی باشد، توضیح داد: بانک مرکزی نهاد ناظر به خدمات مالی و بانکداری ایرانی است و طبق ماده ۱۰ قانون پولی و بانکی کشور مسئول تنظیم و اجرای سیاست پولی و اعتباری بر مبنای سیاست کلی اقتصاد می باشد. اما علاوه بر، نظارت بر بانک ها و بازار پول، باید در راه اهداف اقتصادی و توسعه ای کشور هم حرکت نماید. او اضافه کرد: در این خصوص برای بانک مرکزی سیاست و اهدافی نظیر ثبات قدرت پول داخلی، اشتغال کامل و …تعریف می شود.
شایان با تکیه بر این که در قوانین پولی و بانکی در گذشته، سهم بخش های مختلف اقتصادی نظیر مسکن، کشاورزی، بازرگانی، صنعت و معدن، خدمات و صادرات در اعطای تسهیلات حذف گردیده است، توضیح داد: از سال ۱۳۹۷ سیاست گذاری بر مبنای عقود مبادله ای و مشارکتی تنظیم شده است، در نتیجه، این مورد سبب شده که سهم بخش مسکن، بعنوان پیشران اقتصادی از ۲۰ درصد به ۵ درصد کاهش پیدا کند. او اضافه کرد: در این خصوص لازم، است که سیاست گذاری تغییر کرده و سهم تسهیلات دهی در بخش های مختلف با عنایت به کارکردشان تعیین شود.
مدیرعامل بانک تخصصی مسکن در ادامه صحبت های خود تصریح کرد: باید دقت کنیم که سیاستگذار هر سیاستی را که هدف گذاری می کند، سیستم بانکی هم در همان مسیر حرکت می کند.
وی خاطرنشان کرد: میتوان گفت هم اکنون بخش خدمات، سهم قابل توجهی از تسهیلات را جذب می کند. ازاین رو باید در این خصوص تجدید نظر و سهم بخش های اقتصادی در فعالیتهای بانکی مشخص شود.

1400/06/10
11:33:50
5.0 / 5
187
تگهای خبر: بانك , تخصص , تسهیلات , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک