رگبار پراکنده در استان تهران تا سه شنبه

رگبار پراکنده در استان تهران تا سه شنبه رگبار پراکنده در بخش هایی از استان تهران از امروز تا سه شنبه (30 مرداد تا 2 شهریور) و کاهش کیفیت هوا و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بعضی مناطق پرتردد پایتخت طی امروز پیش بینی می شود.به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، برمبنای بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران طی چهار روز آینده، آسمانی صاف تا نیمه ابری و در بعضی ساعات همراه با وزش باد و در ارتفاعات در ساعات بعدازظهر با افزایش ابر پیش بینی می شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران از امروز تا سه شنبه (۳۰ مرداد تا ۲ شهریور) در ساعات بعدازظهر تا شب در بخش های شمالی استان خصوصاً ارتفاعات شرقی گاهی رگبار پراکنده و رعدوبرق مورد انتظار است. امروز (۳۰ مرداد) در ساعات عصر و شب گاهی وزش باد شدید و در بخش های جنوبی و غربی استان پیش بینی می شود و احتمال خیزش موقتی گرد و خاک وجود دارد.

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آنست که در صبحگاه امروز (۳۰ مرداد ماه) در بعضی مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از افزایش ترافیک صبحگاهی و عدم وزش باد مؤثر است.

طی روز تاحدودی بر تندی باد افزوده خواهد شد و شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد کرد، با این وجود با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» افزایش غلظت این آلاینده در بعضی مناطق موجب کاهش کیفیت هوا در ساعات بعدازظهر خواهد شد. تداوم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت از تجمع آلاینده ها جلوگیری می کند و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

با کاهش تندی باد تا بامداد فردا (۳۱ مرداد ماه) همراه با افزایش ترافیک صبحگاهی کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت. عدم وزش باد مؤثر طی روز پراکندگی آلاینده ها را محدود می کند، علاوه براین با افزایش دما در ساعات بعدازظهر تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن در بعضی مناطق کاهش کیفیت هوا را به دنبال خواهد داشت.

با افزایش تندی باد و حاکمیت ناپایداری جوی تا ساعات پایانی فردا (۳۱ مرداد) پراکندگی ذرات معلق و درنتیجه برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیش بینی می شود

به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۸۰ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۳ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.
1400/05/30
13:34:56
5.0 / 5
182
تگهای خبر: امداد , تولید , راه , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک