وزش باد در استان تهران

وزش باد در استان تهران به گزارش مسکن گزین آسمان استان تهران صاف تا نیمه ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد و افزایش غلظت آلاینده ها درهوای پایتخت امروز (۲۷ مردادماه) پیشبینی می شود.به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، بر مبنای بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، آسمان استان تهران امروز و فردا (۲۷ و ۲۸ مردادماه) صاف تا نیمه ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد و در ساعات بعدازظهر تا شب در بخش های شمالی استان بخصوص ارتفاعات شرقی با افزایش ابر و رگبار پراکنده باران، احتمال رعد و برق و وزش باد نسبتا شدید پیشبینی می شود.

بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران در بخش های جنوبی و غربی استان گاهی وزش باد شدید مورد انتظار است. از پنجشنبه تا شنبه (۲۸ تا ۳۰ مردادماه) آسمان صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد و روند تدریجی افزایش دما خواهد بود.

بنابر پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، بامداد امروز (۲۷ مردادماه) کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

در طی روز هم با حاکمیت جو نسبتاً آرام تاحدودی پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد همینطور با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن، افزایش غلظت این آلاینده در ساعات بعدازظهر و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پیشبینی می شود.

تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت چهارشنبه سبب انباشت آلاینده ها خواهد شد و برقراری وضعیت نامطلوب کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

کاهش تندی باد تا بامداد روز پنجشنبه (۲۸ مردادماه) از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهد کرد، هرچند با کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل پیشبینی می شود کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در محدوده قابل قبول قرار بگیرد و عدم وزش باد مؤثر در طول روز سبب تجمع آلاینده ها خواهد شد علاوه براین افزایش غلظت آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق را به دنبال خواهد داشت.

با تداوم این شرایط جوی تا شامگاه پنجشنبه همراه با ترافیک شامگاهی پیشبینی می شود که کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد کاهش پیدا کند، با این وجود در ساعات پایانی پنجشنبه بر تندی باد افزوده خواهد شد و تاحدودی پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد نمود.

به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۷۸ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۱ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.
منبع:

1400/05/27
14:15:52
5.0 / 5
351
تگهای خبر: امداد , تولید , راه , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک