انتخاب شهردار جدید تهران مبحث جلسه امروز مجمع نمایندگان استان تهران

انتخاب شهردار جدید تهران مبحث جلسه امروز مجمع نمایندگان استان تهران سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران اظهار داشت که در جلسه امروز این مجمع، انتخاب علیرضا زاکانی بعنوان شهردار تهران مورد بررسی قرار گرفته و مطالباتی از وی مطرح گردیده است.


علی خضریان در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به نشست امروز مجمع نمایندگان استان تهران، اظهار داشت: نمایندگان استان تهران امروز بامداد پیش از شروع جلسه علنی مجلس شورای اسلامی، جلسه ای با مبحث انتخاب شهردار تهران با حضور علیرضا زاکانی شهردار منتخب شورای اسلامی شهر تهران تشکیل دادند با تکیه بر این که با گذشت بیشتر از 40 سال از انقلاب شکوهمند اسلامی و تحول در حکمرانی نسبت به سالهای قبل از انقلاب، مدیریت شهری را یکی از عرصه هایی دانستند که همچنان به تغییر و تحولات جدی نیاز دارد تا این ساختار کهنه و فرسوده حاکم بر نهادهای دخیل در مدیریت شهری جای خودش را به الگویی بدیع و کارامد که ارمغان آور آرامش و نشاط در حیطه زندگی شهروندی باشد، دهد.
وی با اشاره به اینکه عرصه مدیریت شهری در سالهای قبل از انقلاب را میتوان تبلوری از تعدی ساختاری و همه جانبه اقشار مرفه و برخوردار به منافع مستضعفین قلمداد کرد که با توزیع نابرابر و البته ناعادلانه خدمات شهری در جهت ترجیح اقلیت برخوردار شمال شهر بر اکثریت نابرخوردار جنوب شهری، فرآیند ثابتی بود که در اکثر شهرها بخصوص شهرهای بزرگ کشور توسط نهادهای مدیریت شهری بازتولید می شد، اضافه کرد: با عنایت به این که این رویه با وقوع انقلاب اسلامی تا حدود زیادی تغییر نمود و توزیع عادلانه امکانات و خدمات شهری در نقاط مختلف شهرها در دستور کار قرار گرفت و قدم های خوبی هم در این حوزه برداشته شد. لکن در ادامه با حضور مدیران لیبرال و تکنوکرات در راس نهادهای مدیریت شهری، بخصوص شهرداری ها، موانع بسیاری بر سر راه داشتن شهری عدالت محور که خدمات و امکاناتش به صورت عادلانه در دسترس آحاد شهروندان قرار گیرد، بوجود آمد و باردیگر فرآیند گسیل خدمات ویژه به شمال شهر و تحمیل نابرابری های غیرعادلانه به جنوب شهر، توسط برخی شهرداران از سر گرفته شد.
خضریان اضافه کرد: بدون شک یکی از اضلاع اصلی سربرآوردن مناطق ویژه ای همچون باستی هیلز در محدوده های شهری، عرضه سرویسهای ویژه مدیران شهری به اقلیتی برخوردار می باشد که راه را برای تسلط پول و سرمایه بر مناسبات شهری هموار می کند.
نماینده تهران در مجلس با تکیه بر تحول زیست و سبک زندگی شهری از مدل مرسوم فعلی به سمت تحقق حیات طیبه اسلامی که ضامن آرامش و نشاط شهروندان بوده و امکان دسترسی برابر و عادلانه به کالاها و خدمات شهری را فراهم آورد، اضافه کرد: نمایندگان استان تهران معتقدند برای رسیدن به این هدف نیازمند برنامه ریزی و استفاده از نظرات صاحب نظرانی هستیم که در زمینه مدیریت شهری دارای ایده های ایجابی با قابلیت اجرا هستند و نسبت به ابعاد تحول در حوزه حکمرانی شهری عدالت محور ذهنیتی اولاً روشن و ثانیاً واقعی دارند.
سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران بیان نمود: نمایندگان حاضر در جلسه با چنین نگاهی ضمن استقبال از انتخاب دکتر زاکانی با روحیه عدالتخواهانه از جانب شورای شهر بعنوان شهردار تهران، انجام چنین مهمی را از شهردار منتخب تهران مطالبه کردند. همینطور با توجه به خلاء حضور ایشان بعنوان یکی از نمایندگان قم در مجلس، نسبت به یاری رساندن دیگر نمایندگان محترم قم با عنایت به مشکلات مبتلابه شهر قم که پاره تن همه مردم است، به صورت موضوعی دیگر نمایندگان محترم قم را مدد کنند.
این نماینده مجلس عنوان کرد: در این نشست نمایندگان حاضر به بیان مشکلات، کمبودها و مسائل اساسی شهر تهران همچون حمل و نقل عمومی شهر تهران و ضرورت افزایش و تقویت شبکه ریلی و نوسازی ناوگان شهری، مبحث چگونگی جمع آوری زباله ها، بازیافت آن، بازتعریف هویت اسلامی بناها و نمای ساختمان ها، تقویت فعالیتهای فرهنگی و انقلابی در جهت ترویج و تقویت ارزش ها و موضوعات دیگر پرداختند.
وی تصریح کرد: ضرورت توجه به کاهش فاصله و توزیع برابر امکانات در میان مناطق تهران از دیگر دغدغه های نمایندگان شهر تهران بود که با دکتر زاکانی در بین گذارده شد.
عضو هیات رییسه مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس اظهار داشت: در این نشست بر رابطه بیشتر و قوی تر شهرداری تهران با مجمع نمایندگان استان تهران تاکید و مقرر شد بعد از آغاز به کار رسمی شهردار تهران در جلسات مدون و به صورت منظم و متوالی امورات شهر تهران در جلسات مشترک شهرداری تهران با کمیته های تخصصی مجمع نمایندگان تهران بررسی، پیگیری و حصول به نتیجه شود.
منبع:

1400/05/21
11:57:39
5.0 / 5
298
تگهای خبر: امداد , تخصص , تولید , حمل و نقل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک