تقویت کارآفرینی با اهمیت ترین عامل پیش گیری از لطمه های اجتماعی

تقویت کارآفرینی با اهمیت ترین عامل پیش گیری از لطمه های اجتماعی به گزارش مسکن گزین مدیرعامل سازمان رفاه خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران اظهار داشت: تکمیل و تقویت اکو سیستم کارآفرینی شهری با اهمیت ترین عامل بر پیش گیری از لطمه های اجتماعی خصوصاً لطمه های اجتماعی ناشی از بیکاری است.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، نخستین جلسه تخصصی بهره برداران مراکز تسهیل و توسعه کسب وکار و کارآفرینی اجتماعی (توتیا) در هفته مهارت و کارآفرینی با حضور بهره برداران مراکز ۵، ۷، ۹، ۱۰، ۱۹ و ۱۱ تحت بستر وب انجام شد.
سید مالک حسینی، مدیرعامل این سازمان با اشاره به لزوم توجه مدیریت شهری به کارآفرینی شهری و نقش شهرداری ها در بهبود وضعیت کسب وکار اظهار داشت: امروزه کارآفرینی بعنوان راهکاری مورد استقبال عموم مردم در جهت بهبود وضعیت اقتصادی و اجتماعی مطرح گردیده و ظرفیت های موجود درمحیط زندگی، تکلیف مدیران شهری را در بهره گیری خلاقانه از این ظرفیت ها دوچندان کرده است.
حسینی با تاکید بر این که کارآفرینی نه فقط بعنوان یک نیروی محرک و سازنده اقتصادی، بلکه در بعدی گسترده تر بعنوان یک عامل پویای اجتماعی مورد توجه قرار گرفته است اضافه کرد: رویکرد اصلی این مراکز ارائه خدمت به افراد کم برخوردار شهر، مشاغل شهری و همین طور مشاغل در معرض لطمه و یا لطمه دیده از کرونا است.
وی با اعلان اینکه این مرکز تلاشی برای اقدامات پیشگیرانه از لطمه های اجتماعی و آینده است، اضافه کرد: نتایج توسعه کارآفرینی، افزایش نوآوری، ارتقای سطح فناوری، افزایش اشتغال، تولید دانش فنی و تولید و توزیع متوازن درآمد در سطح جامعه است که می تواند افزایش ثروت ملی و رشد اقتصادی جامعه را دربرداشته باشد و در نهایت دوری و پیش گیری از خطرات و لطمه هایی که در آینده گریبان گیر جامعه می شود.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان رفاه خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران، در آخر این جلسه هریک از شرکت کنندگان به بیان فرصتها، ظرفیت های منطقه ای و همین طور چالش های پیش رو دراین زمینه پرداختند.
منبع:

1400/05/15
13:13:44
5.0 / 5
312
تگهای خبر: تخصص , توسعه , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک