با حضور وزیر راه؛

راه اندازی آزادراه خرم آباد- بروجرد

راه اندازی آزادراه خرم آباد- بروجرد مسکن گزین: در مراسمی با حضور وزیر راه و شهرسازی، قطعات 2، 3 و 4 آزادراه خرم آباد- اراک، حد فاصل خرم آباد- بروجرد راه اندازی شد.به گزارش مسکن گزین به نقل از مهر، بعدازظهر امروز دوشنبه در مراسمی با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، سردار هوش السادات فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا، استاندار لرستان و تعدادی از مسئولان کشوری و استانی، قطعات ۲، ۳ و ۴ آزادراه خرم آباد- اراک، حد فاصل خرم آباد- بروجرد راه اندازی شد.
سردار سرتیپ پاسدار سید حسین هوش السادات فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در این رابطه با بیان اتمام قطعه ۲، ۳ و ۴ آزادراه اراک- خرم آباد گفت: این پروژه بصورت ۶ خطه شامل سه خط رفت و سه خط برگشت، به طول ۱۳۴ کیلومتر و عرض ۳۵ متر طراحی و اجرا شده است که اتصال بین آزادراه اراک- سلفچگان- ساوه و خرم آباد- پل زال را برقرار می کند و در فاز نخست، ۶۷ کیلومتر آن حدفاصل بروجرد تا خرم آباد بهره برداری می شود.
سردار هوش السادات اظهار داشت: با راه اندازی این آزادراه، علاوه بر افزایش فاکتورهای ایمنی جاده ای، سرعت تردد نیز از ۸۰ کیلومتر به ۱۱۰ کیلومتر افزایش می یابد و انتظار می رود بعد از تکمیل، روزانه حدود ۱۵ هزار وسیله نقلیه در آن تردد داشته باشند و گره های ترافیکی در محدوده شهرهای اراک، بروجرد و خرم آباد رفع گردد و از تداخل تردد شهری و برون شهری این منطقه جلوگیری شود.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) اشاره کرد: کاهش طول مسیر به میزان ۳۰ کیلومتر و کاهش ۴۵ دقیقه ای مسیر موجب می شود تا این آزادراه در زمینه ترانزیت کالا و اتصال کریدورهای شمالی کشور به بندر امام خمینی (ره) نقش ویژه ای ایفا کند.
وی گفت: ۴ رشته تونل سه خطه جمعاً به طول ۷.۵ کیلومتر در آزادراه خرم آباد- بروجرد اجرا شده که از خاصیت های منحصر به فرد آن، راه اندازی دو رشته تونل رفت و برگشت، جمعاً به طول ۶۱۸۰ متر، بعنوان بزرگترین تونل سه خطه آزادراهی کشور است که نقش میانبر را در راه بروجرد به خرم آباد ایفا می کند.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) اظهار داشت: این تونل ها با دارا بودن پارکینگ های توقف اضطراری و تجهیز به تمامی سامانه های الکترونیکی هدایت ترافیک، تهویه و اطفای حریق، سطح بالایی از ایمنی ترافیکی را به وجود آورده اند.
سردار هوش السادات با تشکر از همکاری وزارت راه و شهرسازی بعنوان کارفرمای این پروژه اضافه کرد: پروژه آزادراه اراک- خرم آباد با همکاری شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور به نمایندگی از وزارت راه و شهرسازی و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) بصورت مشارکت ۶۰ درصد به ۴۰ درصد اجرا شده و بازگشت سرمایه طی یک دوره ۲۰ ساله پیش بینی شده است.
براساس این گزارش، قطعه دیگر این پروژه آزادراهی در حد فاصل بروجرد- اراک نیز توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا اجرا خواهد شد.


منبع:

1400/05/12
11:57:36
5.0 / 5
543
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک