معاون وزیر راه:

۸ کیلومتر از آزادراه کنارگذر شرق اصفهان به بهره برداری رسید

۸ کیلومتر از آزادراه کنارگذر شرق اصفهان به بهره برداری رسید به گزارش مسکن گزین مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از بهره برداری از ۸ کیلومتر باقی مانده از آزادراه کنارگذر شرق اصفهان اطلاع داد.به گزارش مسکن گزین به نقل از مهربه نقل از شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیرالله خادمی از افتتاح ۸ کیلومتر باقیمانده آزادراه شرق اصفهان با حضور وزیر راه و شهرسازی اطلاع داد و اظهار داشت: ۵۵ کیلومتر از این آزادراه حدفاصل کاشان تا جاده فرودگاه سال قبل به بهره برداری رسیده است و امروز شاهد تکمیل و بهره برداری بخش باقیمانده این آزادراه به طول ۸ کیلومتر هستیم.
وی افزود: این بخش از آزادراه تکمیل کننده کریدور آزادراهی شمال- جنوب است و حلقه اتصال این کریدور به کریدور جاده ای شرق به غرب و جاده نائین به حساب می آید.
معاون وزیر راه و شهرسازی تکمیل شدن این بخش از آزادراه شرق اصفهان را باعث تسهیل حمل و نقل بار و مسافر استانهای شمالی کشور به استانهای اصفهان، فارس، چهارمحال و بختیاری، بوشهر و کهگیلویه و بویر احمد اعلام نمود.
خادمی همینطور خاطرنشان کرد: بهره برداری از این آزادراه باعث افزایش بهره وری آزادراه اصفهان-نطنز- کاشان است.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، بهره برداری از آزادراه شرق اصفهان را باعث کاهش ۸۰ دقیقه از زمان سفر، ۳۵ کیلومتر از مسیر دانست و اضافه کرد: این آزادراه باعث کاهش مصرف سوخت بالغ بر ۱۵ میلیون لیتر در سال و ۷۳۰ میلیون لیتر در دوره ۲۰ ساله بهره برداری است و سوانح جاده را حدود ۱۵ درصد می کاهد همینطور آلاینده های زیست محیطی معادل ۲ میلیون تن دی اکسید کربن در دوره بهره برداری کاسته می شود.
خادمی در مورد عملیات اجرایی قطعه سوم این آزادراه توضیح داد و اظهار داشت: قطعه ۳ این آزادراه از ۷۰ کیلومتری نطنز آغاز و تا سه راهی مبارکه امتداد می یابد و ترافیک را به طول کامل از شهر اصفهان خارج و به سمت سه راهی مبارکه هدایت می کند. عملیات اجرایی این قطعه از بهمن ماه سال قبل شروع شده و امیدوار هستیم تا آخر سال بخشی از این قطعه هم مورد بهره برداری قرار گیرد.
وی اعتبار هزینه شده برای این پروژه را هزار و ۵۲۰ میلیاردریال اعلام نمود و ارزش آنرا بالغ بر ۳ هزار و ۱۶۰ میلیاردریال دانست.


منبع:

1400/05/11
12:16:18
5.0 / 5
181
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک