آتشسوزی ها مانیتور می شود

آتشسوزی ها مانیتور می شود به گزارش مسکن گزین سرپرست معاونت حفاظت و جلوگیری از حریق سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از طریق اندازی سامانه مانیتورینگ آتشسوزی ها اطلاع داد.


کامران عبدولی در گفت و گو با ایسنا در باره راه اندازی این سامانه اظهار نمود: زمانی که آتشسوزی رخ می دهد، باید در کوتاه ترین زمان ممکن افراد را نجات داد. هر چه مدت زمانی که آتش نشانی از وقوع حریق آگاه می شود کمتر باشد، به همان نسبت زودتر و در مدت زمان طلایی به محل وقوع حادثه می رسد.
وی افزود: طرح مناسبی، تحت عنوان طرح مانیتورینگ برای کاهش مدت زمان رسیدن به محل وقوع حادثه عرضه شده است.
سرپرست معاونت پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اظهار نمود: طرح مانیتورینگ برای برخی اماکن، الزامی خواهد بود و برای بعضی از اماکن به صورت اختیاری و آپشن عرضه خواهد شد.
وی اظهار داشت: این سیستم از راه اتصال به سیستم اعلام حریق ساختمان ها به کار می افتد. با این روش سیستم اعلام حریق به دیسپچ در ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران متصل خواهد شد.
عبدولی با اشاره به اینکه اطلاعات ساختمان هایی که به این سیستم مجهز هستند از پیش در ستاد فرماندهی ثبت می شود، افزود: زمانی که سیستم اعلام حریق یک ساختمان اخطار دهد که حریقی رخ داده است، این مورد به صورت خودکار به ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران اطلاع داده می شود. با این امکان نیروهای سازمان سریع تر از پیش به محل حادثه اعزام می شوند.
وی ادامه داد: این طرح باعث می شود که مدت زمان طلایی رسیدن به محل حادثه را از دست ندهیم.
عبدولی اظهار نمود: این طرح مصوبه شورای شهر را دارد و سال جاری با همکاری سازمان فناوری شهرداری و آتش نشانی اجرا خواهد شد. اقدامات اولیه انجام شده و آغاز آن احیانا از سالجاری است و حداقل ۵ هزار ساختمان در طرح اولیه خواهند بود.
منبع:

1400/05/05
12:41:01
5.0 / 5
304
تگهای خبر: خدمات , راه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک