درخواست فرماندار ری برای ارتقای دادگستری این شهرستان

درخواست فرماندار ری برای ارتقای دادگستری این شهرستان به گزارش مسکن گزین فرماندار ویژه شهرستان ری ضمن اشاره به ایجاد اشتغال برای ۲ هزار و ۸۴۱ نفر در سه ماه نخست سال جاری و تحقق ۴۲ درصدی تعهد اشتغال، بر ضرورت ارتقای دادگستری شهرستان ری تاکید نمود.


حسین توکلی در گفتگو با ایسنا، در تشریح روند تحقق تعهد ایجاد اشتغال در سطح شهرستان ری اظهار داشت: بر مبنای ارزیابی صورت گرفته در کارگروه اشتغال استان تهران، شهرستان ری با ایجاد اشتغال برای ۲ هزارو ۸۴۱ نفر در سه ماه نخست سالجاری و تحقق ۴۲ درصدی تعهد اشتغال، رتبه نخست را در استان کسب کرده است. در شهرستان ری حرکت در راه اجرای شعار سال ۱۴۰۰ که از تاکیدات مهم مقام معظم رهبری است در اولویت قرار دارد و همه دستگاههای شهرستان این امر مهم را در دستور کار قرار داده اند.
وی ادامه داد: پارسال با همت و پیگیری مجموعه ادارات و دستگاههای اجرایی شهرستان ری، تعهد معین شده برای شهرستان در حوزه اشتغال به میزان ۲۲۸ درصد محقق شد و سال جاری هم تعهد شهرستان ری ایجاد ۶ هزار و ۶۸۸ فرصت شغلی است که از آغاز سال کوشش برای ایجاد اشتغال شروع شده است. با عنایت به سیاست گذاریها و وجود ظرفیت های صنعتی و تولیدی شهرستان ری بهره گیری از این ظرفیت ها و همینطور لزوم ایجاد اشتغال در دستور کار قرار گرفت است.
توکلی افزود: بدون شک تشویق مردم به استفاده از کالای ایرانی می تواند در پویایی تولید و اقتصاد کشور موثر باشد و این مورد در دستور کار کارگروه اشتغال شهرستان ری قرار دارد و در همین راستا توسعه شرکتهای دانش بنیان در شهرستان ری از اولویت های مهم می باشد که در اشتغالزایی هم اثرگذار بوده است.
فرماندار ویژه شهرستان ری در بخش دیگری از صحبت های خود بر ضرورت ارتقای دادگستری شهرستان ری تصریح کرد و اضافه کرد: بطور قطع دستگاه قضایی شهرستان ری باید مطابق با افزایش جمعیت و مشکلات آن ارتقاء یابد. الان دستگاه قضایی شهرستان ری از لحاظ زیرساخت ها مانند ساختمان و نیروی انسانی ارتقاء نیافته که در این عرصه باید شاهد یک تحول موثر باشیم.
وی ادامه داد: دادگستری در بخش های مختلف شهرستان هنوز زیرساخت ها و تجهیزات لازم برای خدمات دهی مطلوب را ندارد بنابراین قوه قضاییه و سایر دستگاههای باید اعتبارات لازم را در این خصوص تخصیص دهند. الان فضاهای دستگاه قضایی شهرستان ری برای چندین دهه قبل است و برخی هم به صورت استیجاری است که باید با تأمین بودجه های لازم وضعیت این اماکن خدمات رسان بهبود پیدا کند.
توکلی ضمن اشاره به تخصیص زمین از جانب فرمانداری ویژه شهرستان ری برای تاسیس ساختمان دادسرای شهرستان ری اظهار داشت: کارهای اولیه راه اندازی این ساختمان انجام شده و الان در مرحله انتخاب پیمانکار است. همینطور فرمانداری ویژه شهرستان ری آمادگی تأمین زمین برای راه اندازی مراکز مختلف دستگاه قضایی را دارد البته باید از سوی قوه قضایی هم بودجه راه اندازی ساختمان های جدید تامین گردد.
منبع:

1400/04/31
23:03:24
5.0 / 5
218
تگهای خبر: توسعه , تولید , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک