توضیحات حناچی درباره علت مسدود شدن بزرگراه ۳۵ متری افتخاری بعد از بهره برداری

توضیحات حناچی درباره علت مسدود شدن بزرگراه ۳۵ متری افتخاری بعد از بهره برداری به گزارش مسکن گزین شهردار تهران در حاشیه مراسم افتتاح باغ ایرانی حکیم، توضیحاتی درباره علت مسدود شدن بزرگراه ۳۵ متری افتخاری بعد از بهره برداری، شایعات صورت گرفته درباره استخدام های گسترده در انتهای دوره و تخلفات روابط عمومی شهرداری تهران، عرضه داد.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، پیروز حناچی، شهردار تهران در حاشیه افتتاح باغ ایرانی حکیم، در پاسخ به پرسشی در خصوص این که سیاست های آینده برای محلات کم برخوردار چگونه خواهد بود، اظهار داشت: یکی از مصادیق پروژه های توسعه محلی است. سال ۱۳۹۸، دو هزار میلیارد تومان اعتبار برای پروژه های کوچک مقیاس تخصیص داده شد و این رقم در سال ۱۳۹۹ افزایش پیدا کرد و در سال ۱۴۰۰ هم در بودجه پیشبینی شده است. تعداد این پروژه ها بسیار است و مقیاس کوچک تری نسبت به دیگر پروژه ها دارند.
حناچی با اشاره به اینکه این پروژه ها متناسب با نیازهای مناطق تعریف می شوند، افزود: منطقه ۱۰ جزو مناطق پر تراکم مسکونی به حساب می آید و سرانه های خدماتی و فضای باز سبز کمی دارد. با تملک این باغ و باغ های دیگر، سرانه فعلی از ۲.۴ به ۲.۷ افزایش پیدا خواهد کرد؛ یعنی به ازای هر ساکن ۲.۷ متر مربع سرانه فضای سبز در منطقه وجود دارد. البته این عدد برای چنین مناطقی کم است و باید تلاش بیشتری صورت گیرد. این اقدام نتیجه اتفاق خوبی است که در شورای پنجم صورت گرفت.
به قول شهردار تهران، جرائم قطع درخت توسط شهروندان تنها برای توسعه فضای سبز مورد استفاده قرار گرفت و در همین راستا تعداد بسیاری باغ در سطح شهر تهران تملک و به بهره برداری رسید.
حناچی با اشاره به اینکه از ابتدا تا انتهای دوره پنجم مدیریت شهری ۲۱ باغ به بهره برداری می رسد، اظهار داشت: مساحت این باغ ها از دو هکتار تا اعداد بالاتر است. باغ راه ها جزو این پروژه ها نیستند.
توضیح حناچی درباره مسدود شدن بزرگراه ۳۵ متری افتخاری
وی درباره علت مسدود شدن بزرگراه ۳۵ متری شهید مسعود افتخاری، توضیح داد: بازگشایی این بزرگراه یک شبه اتفاق نمی افتد بلکه توافقات مقدماتی دارد. زمانی که یک بزرگراه آماده بهره برداری است و ساکنان دارآباد و اتوبان ارتش به سبب شبکه های ارتباطی گرفتار هستند، شهرداری باید تلاش کند تا هرچه سریع تر پروژه را بهره برداری برساند.
شهردار تهران اظهار داشت: مدیریت شهری به بخش هایی که تعهد دارد، پایبند خواهد بود. اگر نخاله ای در راه بزرگراه ریخته شده، باردیگر جمع آوری خواهد شد. کسی که این کار را کرده، اقدام تک سلیقه ای را انجام داده چون که هیچ چیزی مانع خدمت مردم و بهره برداری مناسب از فضاهای طراحی شده را نمی گردد.
حناچی در پاسخ به پرسشی در خصوص این که امکان دارد تا انتهای دوره پنجم مدیریت شهری تعداد از پروژه ها نیمه تمام بماند، توضیح داد: خیلی از پروژه ها به دوره بعدی واگذار خواهد شد. همانطور که مدیریت شهری پنجم برخی از پروژه های ناتمام دوره چهارم را به اتمام رساند.
حذف انتخابات شورایاری ها، اختلاف نظر حقوقی است
شهردار تهران درباره رأی دیوان برای شورایاری ها و حذف آنها، اظهار داشت: این یک اختلاف نظر حقوقی است. در قانون اساسی اجازه داده شده که شوراها، انجمن هایی را در مقیاس محلی تشکیل دهند. هربار که به انتخابات شورایاری ها نزدیک می شویم این بحث مطرح می شود.
حناچی اظهار داشت: در حال حاضر نظر دیوان این است و همکاران شورای ششم این مورد را تعقیب خواهند کرد. البته مدیریت فعلی هم مبحث را در معاونت حقوقی ریاست جمهوری پیش از آخرین انتخابات شورایاری ها بیان کرد و با جمع بندی آنها انتخابات را برگزار کرد. باید قانون محکمی دراین باره داشته باشیم یا به یک اجماع نظر با مجلس و دستگاه قضایی برسیم.
وی درباره شایعاتی در خصوص تخلفات صورت گرفته در مدیریت شهری پنجم، توضیح داد: تصور نمی کنم که دستگاهی که سالانه حدود ۶۰ هزار میلیارد هزینه می کند، تخلفی انجام دهد. البته بازرسی شهرداری مبحث را بررسی می کند اما این گونه که دوستان نوشته اند، نیست.
حناچی اظهار داشت: این اعداد و ارقام از سایت شفافیت برداشته شده و این اطلاعاتی است که خودمان بر سایت بارگذاری کرده ایم. فردی که می خواهد کار غیرقانونی انجام دهد، اطلاعات کار خویش را روی سایت قرار نمی دهد. ترک تشریفات بخشی از تشریفات است و در قانون لحاظ شده است.
شهردار تهران افزود: امکان دارد همه خدماتی که انجام می شود در عنوان ترک تشریفات ذکر نشود. برای رسیدن به لوگو تهران ۱۴۰۰ حدود ۳۰۰ گروه طراحی با هم رقابت کردند و شهرداری کوشش کرد تا بهترین استعداد و خلاقیت را کشف کند. تخلفی صورت نگرفته و بازرسی هم همین گزارش را به بنده عرضه کرده است.
حناچی درباره شایعاتی در خصوص استخدام های گسترده در انتها دوره، بیان نمود: در ابتدای دوره نزدیک به ۶۷ هزار و ۷۰۰ پرسنل داشتیم که هم اکنون این عدد به ۵۷ و هزار و ۳۰۰ پرسنل رسیده است. در این میان برخی از پرسنل بازنشسته یا به صورت داوطلب از مجموعه منفک شدند؛ مدیریت شهری پنجم تعدیل گسترده نداشت.
طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر، حناچی تصریح کرد: شورا به ما اجازه داده بود که ۶ درصد از تعداد پرسنل را کم نماییم و نصف آنرا جذب نماییم. چیزی که ما جذب کردیم ۱۵ درصد بوده نه ۵۰ درصد. این که یک نفر از دفتر شهردار به جای دیگری برای خدمت برود، تخلف نیست. در تمام این دوره حدود ۶۰۰ نفر به خدمت شهرداری بکار گرفته شده اند و در مقابل ۱۳ هزار نفر عددی نیست.
منبع:

1400/04/24
15:50:18
5.0 / 5
322
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک