استاندار تهران خبر داد

تجهیز بیمارستان های استان تهران به دستگاههای اكسیژن ساز از محل مالیات های ارزش افزوده

تجهیز بیمارستان های استان تهران به دستگاههای اكسیژن ساز از محل مالیات های ارزش افزوده استاندار تهران از تجهیز بیمارستان های استان تهران به دستگاههای اکسیژن ساز از محل مالیات های ارزش افزوده اطلاع داد.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه مشترک با رئیس و معاونین اداره امور مالیاتی تهران اظهار داشت: کشورهای توسعه یافته در دنیا کشورهایی هستند که در زمینه وصول مالیات موفق عمل کردند و به همان میزان هم به شهروندان خود سرویس عرضه دادند. در اسفند ۹۸ که کرونا وارد کشور شد، بیمارستان های استان فاقد دستگاههای اکسیژن ساز بودند و از محل مالیات های ارزش افزوده بیمارستان های شهر تهران را تا حدودی تجهیز کردیم.

وی ادامه داد: سهم استان تهران از برگشت مالیات تنها ۲.۵ درصد است که سال جاری ۳ درصد شد و درصورتیکه سهم استان تهران از درآمدهای مالیاتی متناسب پرداخت می شد شاهد ساخت چندین بیمارستان مجهز و پیشرفته در شهر و استان تهران بودیم. اغلب بیمارستان های شهر تهران قدمتی بالای ۵۰ سال دارند و در بدو شیوع ویروس کرونا، ۱۸۰ میلیارد تومان برای تجهیز بیمارستان ها به دستگاههای اکسیژن ساز از محل مالیات های ارزش افزوده پرداخت گردید و اگر این مبادرت به موقع انجام نمی شد، شاهد فوتی های زیاد کرونایی در تهران بودیم.

استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود ضمن اشاره به این که در مورد فرارهای مالیاتی مقاومت هایی از جانب برخی اقشار صورت گرفت اما با مقاومت مجموعه امور مالیاتی این امر محقق شد، اضافه کرد: درآمدهای مالیاتی تهران در سال ۹۹ تحقق ۱۱۰ درصدی داشت که از میانگین کشوری که ۱۰۷ درصد بود بالاتر است؛ همینطور از سال ۹۳ تا ۹۹ روند رو به رشد درآمدهای مالیاتی را در تهران شاهدیم و سهم مالیاتی تهران در سال ۹۹ حدود ۵۳ درصد از مالیات کشور بوده است.
وی افزود: استان تهران باید متناسب با سهم مالیاتی خود در سبد مالیاتی کشور از بودجه سهم داشته باشد. در شرایط کرونایی شاهد رشد دو درصدی در وصول مالیاتی در تهران بودیم که جز با همراهی مردم تهران محقق نمی شد. درآمدهای مالیاتی شمال تهران به تنهایی از درآمدهای مالیاتی یکی از استانهای مرکزی و صنعتی کشور بالاتر است و بر همین مبنا استان تهران باید متناسب با این حجم از درآمدهای مالیاتی در بودجه جاری کشور سهم داشته باشد.
منبع:

1400/04/22
21:59:28
5.0 / 5
4823
تگهای خبر: توسعه , دستگاه , راه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک