مقام مسئول خبر داد؛

۷۰ مسافر پرواز تهران - تاشكند در فرودگاه مشهد سرگردان شدند

۷۰ مسافر پرواز تهران - تاشكند در فرودگاه مشهد سرگردان شدند مسکن گزین: مسافران پرواز ساعت 7 بامداد امروز تهران-تاشکند به سبب ممانعت ترکمنستان از عبور این پرواز از آسمان کشورش، مجبور به فرود در فرودگاه مشهد شده و تا کنون مشکل آنها حل نشده باقی مانده است.به گزارش مسکن گزین به نقل از مهر، پرواز بامدادان امروز تهران-تاشکند هواپیمایی زاگرس با شماره پرواز ۳۰۵۵ که ساعت ۷: ۰۱ دقیقه از فرودگاه امام خمینی (ره) به مقصد تاشکند برخاسته بود، هنگام ورود به آسمان ترکمنستان با ممانعت طرف ترکمنستانی روبه رو شده و مجبور به فرود در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد شد.

گفته شده عدم پرداخت هزینه پروازهای عبوری قبلی زاگرس ایر به هواپیمایی کشوری ترکمنستان، علت جلوگیری آنها از عبور از آسمان این کشور است؛ در صورتیکه ایرلاین ایرانی می گوید ۱۰ روز قبل هزینه پروازهای عبوری را پرداخت کرده و رسید الکترونیکی واریز را به طرف ترکمن ارائه کرده است.
مدیرعامل زاگرس: روز گذشته ترکمن ها به ما مجوز عبور دادند اما هنگام ورود به آسمان آنها گفتند این مجوز باطل شده است
کاپیتان منوچهر حاجی بنده مدیرعامل هواپیمایی زاگرس در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره پرواز امروز تهران-تاشکند اظهار نمود: ما از هواپیمایی کشوری ترکمنستان مجوز پرواز عبوری امروز فرودگاه امام خمینی (ره) به تاشکند (پایتخت ازبکستان) را ستاندن کرده بودیم.
وی اضافه کرد: ترکمن ها به ما گفته بودند آسمان کشور ما برای پرواز عبوری شما باز است؛ رقمی هم بابت پروازهای عبوری قبلی از آسمان این کشور به ازبکستان به حساب هواپیمایی ترکمنستان واریز کردیم.
کاپیتان حاجی بنده افزود: هر چه به ترکمنستانی ها می گوئیم اگر بدهی ای داریم که باید پرداخت نماییم، به ما اعلام کنید تا واریز کنیم؛ اما کسی در هواپیمایی کشوری ترکمنستان پاسخگو نیست.
وی تصریح کرد: حتی به آنها گفته ایم حاضریم پرداخت نقدی هم داشته باشیم اما متأسفانه جوابی نمی دهند.
مدیرعامل هواپیمایی زاگرس درباره وضعیت مسافران اظهار داشت: این مسافران ۷۰ نفر بودند که سوار هواپیما شده بودند؛ اما هم اکنون آنها را از هواپیما پیاده کرده و به داخل سالن CIP فرودگاه مشهد منتقل کرده ایم؛ درحال پذیرایی از مسافران هستیم.
به گفته کاپیتان حاجی بنده، با طرف ازبک مشکلی نداریم ولی ترکمن ها پاسخگوی این وضعیت نیستند. بخش کنترل فضای هواپیمایی کشوری ترکمنستان اجازه عبور از آسمان این کشور را به ما نمی دهد؛ در صورتیکه ما همیشه از این مسیر عبور می کردیم.
وی اشاره کرد: هزینه پروازهای عبوری از آسمان ترکمنستان را تا کنون هر چه بوده پرداخت کرده ایم و رسید آنرا برای هواپیمایی کشوری ترکمنستان هم ارسال کرده ایم؛ از همه مهمتر این که بر فرض که ما بدهکار هم باشیم؛ پس چرا طرف ترکمنستانی روز گذشته به ما مجوز پرواز عبوری از آسمان این کشور را صادر کرد؟ می توانستند همان روز گذشته بگویند که امکان عبور از آسمان این کشور وجود ندارد تا ما یا به مسافران اعلام می کردیم که پرواز متوقف شده است یا این که مشکل را تا امروز برطرف می کردیم.
وی تاکید کرد: هر دو هفته یک دفعه از فرودگاه مشهد به تاشکند پایتخت ازبکستان پرواز داریم. هم من خودم با طرف ترکمن صحبت کرده ام هم با سفیرمان در ازبکستان در تماس هستم و مرتباً درحال پیگیری هستیم؛ کروی پروزی را تغییر داده ایم.
اگر مشکل حل نشود مجبوریم به فرودگاه امام (ره) برگردیم
کاپیتان حاجی بنده تصریح کرد: اگر مشکل حل نشود، من مجبورم مسافر را به فرودگاه امام خمینی (ره) منتقل کنم؛ مسافران هم ایرانی هستند هم ازبک هستند؛ مسافران از ۹ بامداد در CIP فرودگاه مشهد هستند؛ من خودم دو بار تلفنی با طرف ترکمنستانی مذاکره کرده ام ولی سیستم مالی، سیستم تصمیم گیری و سیستم کنترل پروازهای آنها از هم منفک است؛ اگر تا ساعت ۱۶ یا ۱۷ امروز مشکل حل نشود، مجبورم مسافران را به تهران برگردانم؛ چون در پاسپورت آنها مهر خروج از فرودگاه امام خمینی (ره) خورده شده و مجبوریم با وجود بار مالی آن برای شرکت هواپیمایی، مسافران را به تهران برگردانیم.
وی افزود: ما از فرودگاه امام خمینی (ره) بلند شدیم و وقتی خواستیم وارد آسمان ترکمنستان شویم، اجازه ورود ندادند و مجبوری شدیم در فرودگاه مشهد منتظر بمانیم تا مشکل را حل نماییم.

1400/04/19
11:32:31
5.0 / 5
273
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک