كاهش نسبی دمای تهران

كاهش نسبی دمای تهران به گزارش مسکن گزین کاهش نسبی دما در سطح استان تهران همینطور برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در مناطق پرتردد پایتخت طی امروز (۱۷ تیر ماه) پیشبینی می شود.به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، برپایه اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، از امروز تا تا یکشنبه (۱۷ تا ۲۰ تیر) در بعضی مناطق بخصوص نواحی جنوبی و غربی استان تهران گاهی وزش باد نسبتا شدید تا شدید مورد انتظار است همینطور فردا و شنبه (۱۸ و ۱۹ تیر) در ارتفاعات و دامنه ها افزایش ابر، گاهی وقوع رگبار پراکنده و رعد و برق و در سطح استان کاهش نسبی دما پیشبینی می شود.

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم از آن حکایت می کند که در صبحگاه امروز (۱۷ تیر ماه) همزمان با آغاز تردد خودرو ها کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

کاهش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد کرد، همینطور با عنایت به روند افزایشی دما و حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» در بعضی مناطق افزایش غلظت این آلاینده سبب کاهش کیفیت هوا در ساعات بعدازظهر خواهد شد. عدم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت ادامه دارد و همزمان افزایش ترافیک شامگاهی سبب تجمع آلاینده ها می شود و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در مناطق پرتردد پیشبینی می شود.

عدم وزش باد موثر تا بامداد فردا (۱۸ تیر ماه) تا حدودی از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری می کند، باآنکه با عنایت به کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل برقراری وضعیت قابل قبول پیشبینی می شود. طی روز به تدریج بر تندی باد افزوده خواهد شد که شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد نمود علاوه براین در بعضی ساعات بعدازظهر احتمال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در بعضی مناطق سبب کاهش کیفیت هوا شود باآنکه با عنایت به کاهش دما نسبت به روز پیش از میزان کمتری برخوردار می باشد.

با تداوم شرایط جوی مساعد تا اواخر وقت فردا (۱۸ تیر ماه) پراکندگی آلاینده ها و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۱۲۴ بود و هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۲ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1400/04/18
14:22:43
5.0 / 5
297
تگهای خبر: امداد , تولید , راه , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک