رییس شورای شهر تهران عنوان كرد

مدیریت شهری را در شرایطی با ثبات و شفاف تحویل می دهیم

مدیریت شهری را در شرایطی با ثبات و شفاف تحویل می دهیم به گزارش مسکن گزین رئیس شورای اسلامی شهر تهران درباره زمان اتمام کار شورای شهر تهران در دوره پنجم و شروع کار شورای ششم اظهار داشت: آخرین جلسه کاری شورای شهر تهران در دوره پنجم روز ۱۲ مرداد است و از امروز دقیقا یکماه تا آغاز کار شورای ششم، زمان باقی مانده است.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، محسن هاشمی در سیصد و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در نطق قبل از دستور خود اظهار داشت: ابتدا انتصاب جناب حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای را به ریاست قوه قضاییه تبریک می گویم و امیدوارم با افزایش کارآمدی، کاهش نارضایتی و تحقق اهداف مندرج در قانون اساسی به موفقیت نائل شوند.
وی ادامه داد: از امروز دقیقا یکماه تا آغاز کار شورای ششم، زمان باقی مانده است و آخرین جلسه کاری ما روز سه شنبه ۱۲ مرداد است و روز گذشته با حضور فرمانداری در دفتر کارم به صورت رسمی این تاریخ اعلام و برنامه ریزی برای دوره انتقال تا ۱۶ مرداد انجام و مراسم ۱۷ و یا ۱۸ مرداد برگزار می گردد. با وجود تخریب های رسانه ای و بی مهری رسانه ملی، شورای پنجم مفتخر است که مدیریت شهری را در شرایطی با ثبات، شفاف و با آرامش به شورای بعد تحویل می دهد.
وی افزود: در این دوره، برای اولین بار در تاریخ شهرداری تهران، تعداد پرسنل رسمی و شرکتی شهرداری نه تنها افزایش نیافت؛ بلکه شاهد کاهش ۲۰ درصدی وچابک سازی ساختاری هم بودیم. نه تنها بخش دیگری از املاک و اموال شهرداری، در اختیار اشخاص حقیقی و حقوقی، عمومی یا خصوصی قرار نگرفت، بلکه وضعیت چندهزار ملکی که در گذشته بدون انجام فرایندی شفاف وقانونی واگذار شده بود، هم مشخص گردید به علاوه چندصد ملک هم بازپس گرفته شد. نه تنها شهرفروشی و واگذاری بی رویه تراکم خارج از طرح تفصیلی متوقف گردید، بلکه مصوبه بارگذاری های منفی مانند برج باغات هم ابطال گردید.
وی تصریح کرد: نه تنها توافقات نوشته و نانوشته ی جدیدی با سایر دستگاه ها و نهادها جهت واگذاری منابع مدیریت شهری منعقد نشد، بلکه برای احقاق حقوق شهر در توافقات گذشته هم پیگیری جدی بعمل آمد. با وجود همه بحرانهای مالی کرونا و تحریم، نه تنها بدهی جدیدی برای شهرداری ایجاد نشد؛ بلکه بخشی از بدهی های گذشته هم بازپرداخت گردید و تنها بهره و جرائم در ارتباط با بدهی دوره گذشته به تعهدات شهرداری افزوده شد.
رئیس شورای شهر تهران در ادامه ضمن اشاره به برگزاری آزمون استخدامی شهرداری تهران اظهار داشت: نه تنها دوستان، آشنایان و فعالان سیاسی مدیران و اعضای شورای شهر جذب شهرداری تهران نشدند، بلکه برای اولین بار آزمونی علمی و شفاف و مبتنی بر رقابت جهت جذب نیروی جوان و متخصص در شهرداری برگزار گردید. ازاین رو انتظار از رسانه های حاکمیتی و مدیریت شهری آینده آن است که به نقاط مثبت گذشته هم اشاره شود و از سیاه نمایی خودداری گردد که بر فضای منفی و یأسی که در بخش قابل توجهی از جامعه نسبت به موثر بودن نهادهای انتخابی وجود دارد و باعث عدم مشارکت در انتخابات اخیر گردید، افزوده نشود و امید جای یأس، مشارکت جای قهر و هم افزایی جای تخریب را بگیرد.
وی ادامه داد: دستاوردهای مهم مدیریت شهری در این دوره، منطبق با منویات بر زمین مانده رهبرانقلاب در مورد صیانت از باغات و پیشگیری از گسترش بی رویه شهر، شفافیت ومبارزه با رانت و مفاسد و همینطور حفظ سنت ها و سیمای اصیل تهران بوده است و با عنایت به این که شورای ششم و مدیریت شهری آینده مدعی ولایتمداری و عمل به سفارش های رهبری است، مناسب می باشد که از این دستاوردها استقبال کرده و مسیر تحقق آنرا تداوم دهد و البته نقاط ضعف و کاستی های این دوره مدیریت شهری را هم جبران نماید.
منبع:

1400/04/13
12:10:07
5.0 / 5
559
تگهای خبر: املاك , پرسنل , تخریب , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک