دادستان كل كشور:

نپذیرفتن شكایت مراجعان توسط نیروی انتظامی قابل قبول نیست

نپذیرفتن شكایت مراجعان توسط نیروی انتظامی قابل قبول نیست به گزارش مسکن گزین دادستان کل کشور اظهار داشت: این که مردم به کلانتری بروند و شکایت آنها را نپذیرند و بگویند دستور قضایی بگیرید، قابل قبول نیست.به گزارش مسکن گزین به نقل از قوه قضاییه، حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور در ششمین روز از گرامی داشت هفته قوه قضائیه از مجموعه دادگستری، دادسرا و اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان ری بازدید کرد.

وی از واحدها و بخش های مختلف دادگستری، دادسرا و اداره ثبت اسناد بازدید و در جریان وضعیت پرونده های موجود و عملکرد همکاران قضایی و اداری دادگستری و پرسنل اداره ثبت قرار گرفت.

در جریان بازدید سه ساعته دادستان کل کشور ضمن دیدار چهره به چهره با مردم و رجوع کنندگان، مطالبات و درخواست های آنها را مورد رسیدگی قرار داده و دستورات لازم را صادر نمود.

در این بازدید، گنجی مدیرکل نظارت، بازرسی و ارزیابی عملکرد دادسراها و هاشمی مدیر روابط عمومی دادستانی کل هم حضور داشتند.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری، دادستان کل کشور در حاشیه این بازدید با تکیه بر ضرورت ایجاد صلح و سازش در دعاوی خانوادگی اظهار نمود: در حوزه دستگاه قضایی و بخش های دیگر باید تلاش شود تا بتوانیم نرخ طلاق را پایین آوریم.

وی ضمن اشاره به برخی مشکلات مردم در رفتن به دستگاه قضایی اظهار نمود: با سامانه هایی که در دستگاه قضایی بوجود آمد و روز گذشته هم بخشی از آنها افتتاح گردید این مشکلات درحال حل شدن است.

دادستان کل کشور بیان نمود: در این بازدید شاهد بودم که فردی به نیروی انتظامی مراجعه نموده بود و کلانتری به وظیفه خود عمل نکرده بودند؛ در حالیکه وظیفه دارند شکایت مردم را بگیرند. این که مردم به کلانتری بروند و شکایت آنها را نپذیرند و بگویند دستور قضایی بگیرید، قابل قبول نیست.

دادستان کل کشور ضمن اشاره به سه مرجع دریافت شکایت شهروندان همچون دفتر خدمات الکترونیک قضایی، کلانتری و دادسرا اظهار نمود: در این خصوص بخشنامه و دستورالعمل صادر کردیم و هر سه بخش مکلفند شکایت مردم را دریافت نمایند.

وی با تکیه بر ضرورت ایجاد صلح و سازش در دعاوی متعدد اظهار داشت: خواهشم از مردم عزیز این است حتی المقدور دعاوی و شکایات خویش را به دادسرا و کلانتری نیاورند؛ چون که شورای حل اختلاف بسیاری از امور را می تواند انجام دهد و از سویی کلانتری ها می توانند مردم را به صلح وسلازش دعوت کنند و تا می توانند مبحث را صلح و سازش کنند تا به پرونده کیفری ختم نشود.

دادستان کل کشور با تکیه بر ضرورت تکریم ارباب رجوع اظهار نمود: باید در زمینه فرهنگ اجتماعی و اخلاق جامعه کار نماییم و کسانی که مسئول فرهنگ جامعه هستند در این خصوص نقش دارند.

منبع:

1400/04/07
13:34:46
5.0 / 5
543
تگهای خبر: اسناد , املاك , پرسنل , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک