كوشش برای بهره برداری از دو میدانگاه تا انتهای دوره مدیریت شهری

كوشش برای بهره برداری از دو میدانگاه تا انتهای دوره مدیریت شهری مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری تهران ضمن اشاره به بهره برداری از سه میدانگاه امیرکبیر، خورشید و ارامنه دولاب اظهار داشت: تلاش می شود که با سرعت دو میدانگاه دیگر در منطقه ۱۰ و ۱۸ در همین دوره مدیریت شهری به بهره برداری برسد.به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا کاوه حاجی علی اکبری در مراسم بهره برداری از پروژه های مدیریت شهری منطقه ۱۴ و بهسازی میدانگاه و مجموعه آرامستان های ارامنه دولاب اظهارکرد: این پروژه صرفا یک میدانگاه نیست که به صورت منفرد و مجزا عمل کند بلکه زنجیره ای از فضاهای فرهنگی به حساب می آید.

وی اضافه کرد: خیابان ۱۷ شهریور از روی تونل امیرکبیر شروع می شود و میدانگاه امیرکبیر را شکل می دهد سپس با گذر از خیابان کرمان به مجموعه آرامستان های دولاب منتهی می شود. نزدیک به ۲۵ سال از روند تعریض خیابان کرمان می گذرد؛ تعریضی که هیچگاه قرار نبود به نتیجه برسد. در نهایت این طرح تعریض در کمیسیون ماده ۵ حذف شد تا شهروندان بیشتر از دو دهه به تعیین تکلیف و یک آرامش ضمنی برسند.

حاجی علی اکبری در ادامه اظهار داشت: با عدم تعریض خیابان کرمان، در هزینه های مدیریت شهری صرفه جویی شد و احتمال صدمه رسیدن به آثار پرارزش فرهنگی و تاریخی از بین رفت.

به گفته مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری تهران اگر تعریض خیابان کرمان اتفاق می افتاد بخشی از شمال مجموعه آرامستان های دولاب در اجرای طرح تعریض از بین می رفت.

وی با اشاره به اینکه هرچند فضاهای شهری کالبد پرارزش و با کیفیتی داشته باشند اما تا زمانی که فعالیت در آنها وجود نداشته باشد، هدف اصلی خویش را محقق نمی کنند، اظهارکرد: فعالیت روح فضای شهری است و هر فضای شهری با فعالیتهایی که در آن رخ می دهد، تعریف می شود. باید امکان فعالیت و حضور برای تمامی گروه های سنی در تمامی ساعات شبانه در فضاهای شهری وجود داشته باشد.

به گزارش سایت شهر مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری تهران ضمن اشاره به بهره برداری از میدانگاه و مجموعه آرامستان های ارامنه دولاب اظهارکرد: این سومین میدانگاه از پنج میدانگاهی است که در برنامه مصوب شورای اسلامی شهر تهران تعهد به اجرای آن داشتیم. تابحال سه میدانگاه امیرکبیر، خورشید و ارامنه دولاب به بهره برداری رسیده است همینطور تلاش می شود که با سرعت دو میدانگاه دیگر در منطقه ۱۰ و ۱۸ در همین دوره مدیریت شهری به بهره برداری برسد.
1400/04/02
23:20:48
5.0 / 5
515
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک