در گزارش مسكن گزین اعلام شد؛

مسافران سرگردان در فرودگاه مسكو به كشور بازگشتند

مسافران سرگردان در فرودگاه مسكو به كشور بازگشتند مسکن گزین: رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات گردشگری از بازگشت ایرانیان سرگردان در فرودگاه مسکو به کشور آگاهی داد.به گزارش مسکن گزین به نقل از مهر، پنج شنبه هفته گذشته ۳۷ ایرانی که به بهانه تماشای بازی های یورو ۲۰۲۱ مبادرت به ستاندن ویزا و سفر به مسکو کرده بودند، به سبب تناقض گویی درباره علت سفر در فرودگاه مسکو با ممانعت نیروهای پلیس این فرودگاه برای ورود به خاک روسیه مواجه شدند؛ از آنجائیکه پروازهای تهران- مسکو خیلی کم است، این مسافران بعد از ۳ روز سرگردانی در فرودگاه شرمیتووای مسکو، بامداد روز گذشته به کشور بازگشتند.
این مسافران با پرواز روسی ایرفلوت به مسکو رفته بودند که خروج آنها از فرودگاه، همزمان شده بود با پرواز ایرلاین ایرانی که ۱۷۰ مسافر را به شرمیتووا حمل کرده بود؛ پلیس روسیه مانع ورود همه بیش از ۲۰۰ ایرانی حاضر در این فرودگاه شد؛ هر چند که با پادرمیانی سفارت ایران در مسکو، مسافران پرواز ایرلاین ایرانی (همه ۱۷۰ نفر) اجازه ورود به خاک روسیه را یافتند اما ایرانی هایی که با پرواز روسی رفته بودند، همچنان سرگردان باقی ماندند.
این در حالی است که از روز دوشنبه ۱۷ خرداد ماه امسال همزمان با سفر علی اصغر مونسان وزیر گردشگری به مسکو و امضای موافقت نامه لغو روادید گروهی میان ایران و روسیه، صدور روادید میان دو کشور لغو شده است.
بر اساس این موافقت نامه، اتباع دو کشور می توانند در قالب گروه های ۵ تا ۵۰ نفره و بوسیله آژانس های گردشگری، بدون نیاز به روادید به خاک یکدیگر سفر کنند؛ تاریخ اعتبار این موافقت نامه تا انتهای ۲۰۲۳ است.
در همین خصوص حرمت الله رفیعی رییس انجمن دفاتر خدمات گردشگری در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار نمود: ایرانیانی که در فرودگاه مسکو سرگردان مانده بودند، بامداد روز گذشته به کشور بازگشتند.
وی درباره لغو روادید گروهی به روسیه اضافه کرد: لغو ویزای روسیه هنوز اجرائی نشده و فقط تفاهم نامه آن امضا شده است؛ راه ندادن این افراد غیر قانونی بود چون ویزای آنها معتبر و قانونی بوده است.
رفیعی اظهار داشت: هر مدارکی که ایرانیها همراه داشته اند، کاملاً قانونی بوده و راه ندادن مسافران ایرانی از طرف پلیس روسیه، تخلف بوده است؛ متأسفانه در روسیه این قانون هست که اگر هر فردی ویزا هم داشته باشد، پلیس گذرنامه، ملزم به راه دادن مسافران باشد؛ البته این مشکل در خیلی از کشورها هم وجود دارد. پلیس بهر دلیلی می تواند اتباع خارجی را راه ندهد.
وی اشاره کرد: آژانسی که ایرانیان را به روسیه برده، تخلف نکرده است آنکه تخلف کرده، سفارت ما در روسیه بوده که اعلام نمود این ایرانیان ویزا نداشته اند؛ در صورتیکه همه این ۳۷ نفر روادید داشته اند.
در عین حال یک مقام اگاه به خبرنگار مهر اظهار داشت: این گروه از مسافران ایرانی که از ورودشان به خاک روسیه جلوگیری شد، برای سهولت در ستاندن ویزا، علت سفر خودرا تماشای بازی های یورو ۲۰۲۱ اعلام نموده بودند در صورتیکه علت سفرشان، موارد دیگری مثل تفریح، سرزدن به اقوام و… بوده است. این مسافران بعد از ورود به فرودگاه مسکو، وقتی علت سفرشان را پرسیده بودند، تصور کرده بودند چون به مقصد رسیده اند، مشکلی پیش نخواهد آمد و علت واقعی سفر خودرا اعلام نموده بودند و پلیس فرودگاه مسکو بدلیل همین تناقض گویی از ورود آنها به خاک روسیه جلوگیری کرده بود.


منبع:

1400/03/31
23:15:16
5.0 / 5
499
تگهای خبر: امداد , خدمات , راه , فرودگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک