با موافقت هیئت دولت؛

امكان مأمور به خدمت شدن كارمندان دولتی در مناطق آزاد فراهم گردید

امكان مأمور به خدمت شدن كارمندان دولتی در مناطق آزاد فراهم گردید به گزارش مسکن گزین معاون توسعه مدیریت دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از تصویب نحوه مأموریت کارمندان دستگاههای اجرایی به مناطق آزاد در جلسه اخیر هیئت دولت اطلاع داد.به گزارش مسکن گزین به نقل از دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، هیئت وزیران روز گذشته یکشنبه دوم خرداد ماه با عنایت به درخواست دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی در خصوص عرضه راهکاری قانونی در مورد نحوه مأموریت کارمندان دستگاههای اجرایی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری به سازمان های این مناطق، با پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی کشور در این خصوص موافقت نمود.
میثم رفیع پرهیزکار معاون توسعه مدیریت دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی درباره چگونگی تصویب این مصوبه توسط هیئت وزیران اظهار داشت: بر طبق این تصمیم، مأموریت کارمندان دستگاههای اجرایی به سازمان های مناطق آزاد، بدون حفظ پست سازمانی و با دریافت حقوق و مزایا بر مبنای سطح پست سازمانی مورد تصدی دستگاه مقصد از محل اعتبار سازمان های مزبور و مطابق قانون حاکم بر نظام پرداخت دستگاه مبدأ، بلامانع است.
پرهیزکار افزود: در مواردی که سطح سازمانی مورد تصدی دستگاه مقصد، در دستگاه مبدا وجود نداشته باشد، هم ترازی پست سازمانی مورد تصدی بنا به پیشنهاد دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد، توسط شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی صورت خواهد گرفت.
وی در این خصوص توضیح داد: پیرو احکام دیوان عدالت اداری پارسال مشکلاتی برای همکارانی که در سطوح مدیریتی مناطق آزاد به صورت مأمور از سایر دستگاههای اجرایی مشغول به فعالیت بودند بوجود آمده. به دنبال آن مصوبه دیوان عدالت در مورد ممنوعیت پرداخت به مأموران بر اساس قوانین دستگاه مقصد، ابلاغ گردید و از آن زمان مبحث پرداخت به همکاران مأمور در مناطق به جهت رعایت قانون به صورت علی الحساب اجرایی شد.
پرهیزکار ضمن اشاره به اقدامات مؤثر دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و اعلام بروز مشکلات به دستگاههای ذی ربط اظهار داشت: به جهت لازم الاجرا بودن احکام دیوان عدالت اداری و عدم تفسیر از آن لازم بود این خلأ قانونی را که در قوانین مأموریت کارکنان وجود داشت از راه مبادی ذی ربط پیگیری شود، بنابراین معاونت توسعه مدیریت دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در بخش های حقوقی و منابع انسانی نشست های گوناگونی به منظور رفع مشکل با سازمان اداری و استخدامی کشور برگزار کرد و در نهایت متن مصوبه هیئت وزیران با دریافت نظر حوزه های حقوقی کلیه سازمان های مناطق آزاد تنظیم و با هماهنگی و همراهی حوزه امور نظام های پرداخت و معاونت سرمایه انسانی سازمان امور اداری و تعامل معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور که رئیس کمیسیون اجتماعی دولت هم هستند تنظیم و مصوب شد.
پرهیزکار افزود: این مساله با کمک همه بخش های مرتبط در کمتر از یک ماه به سرانجام رسید و خوشبختانه شاهد تصویب آن در نشست هیئت وزیران هستیم. این تصویب نامه بعد از ابلاغ رسمی به سازمان های مناطق آزاد هم ارسال تا مراحل اجرایی آن آغاز شود و مشکلات پیش آمده برای مدیران و کارکنان مأمور شاغل در سازمان های مناطق آزاد از این جهت مرتفع شود.

1400/03/03
20:54:44
5.0 / 5
601
تگهای خبر: توسعه , خدمات , دستگاه , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک