رئیس انجمن ایرلاین ها ؛

وام دوم كرونایی بزودی تصویب و به ایرلاین ها پرداخت می شود

وام دوم كرونایی بزودی تصویب و به ایرلاین ها پرداخت می شود به گزارش مسکن گزین رئیس انجمن شرکتهای هواپیمایی از احتمال موافقت دولت با درخواست ایرلاین ها برای پرداخت وام مرحله دوم کرونایی به این شرکت ها اطلاع داد.به گزارش مسکن گزین به نقل از مهر، هفته گذشته اعضای هیئت مدیره انجمن دفاتر خدمات گردشگری و مسافرت هوایی و همینطور اعضای هیئت مدیره انجمن شرکتهای هواپیمایی با کاپیتان تورج دهقانی زنگنه معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری و همینطور ابوالقاسم جلالی معاون هوانوردی و امور بین الملل این سازمان دیدار و درباره مشکلات این دو نهاد صنفی مذاکراتی داشته اند.
یونس دقیق کیا رئیس انجمن شرکتهای هواپیمایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره مذاکرات این جلسه اظهار نمود: بحث هماهنگی های بین دو صنف انجمن ایرلاین ها و انجمن آژانس های هواپیمایی از مدت ها قبل مطرح بود که در این نشست با حضور رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، این هماهنگی ها انجام شد.
سازمان هواپیمایی با لغو مصوبه ۶۰ درصد موافق است اما نمکی موافق نیست
وی افزود: یکی از اشکالات اصلی شرکتهای هواپیمایی، محدودیت فروش بلیت هواپیما تا ۶۰ درصد ظرفیت هر پرواز است که مصوبه ستاد ملی مقابله با کروناست و همچنان دنبال حل آن هستیم؛ اما تا کنون متأسفانه موفق نشده ایم این مصوبه را لغو نماییم.
دقیق کیا خاطرنشان کرد: کاپیتان زنگنه رئیس سازمان هواپیمایی کشوری هم خودش موافق لغو این مصوبه است مشکل ما با آقای دکتر نمکی وزیر بهداشت است اگر بتوانیم نظر وی را تأمین نماییم، محدودیت ۶۰ درصدی را می توانیم لغو کنیم؛ در همه جای دنیا هم ثابت شده که از نظر علمی جابه جایی ویروس ارتباطی با ظرفیت پرواز ندارد و امیدواریم این مصوبه لغو شود.
وی تصریح کرد: ما درخواست برگزاری جلسه با دکتر نمکی را داشته ایم؛ سازمان هواپیمایی کشوری هم آمادگی دارد از سوی شرکتهای هواپیمایی، از ما دفاع کند؛ البته خودمان هم مایلیم در چنین جلسه ای همراه با کارشناسان صنعت هوانوردی حاضر باشیم و برای مسؤلان وزارت بهداشت، مبحث عدم انتقال ویروس در پرواز را توضیح دهیم؛ تا کنون که پس از چندین نوبت درخواست، موفق نشده ایم چنین جلسه ای را برگزار نماییم.
رئیس انجمن شرکتهای هواپیمایی ضمن اشاره به وضعیت مالی بسیار بد آژانس های هواپیمایی و دفاتر خدمات گردشگری و مسافرت هوایی، اظهار داشت: مقرر است هر دو انجمن صنفی با هم تعاملاتی داشته باشند و مقرر است جلسات بین انجمن آژانس ها هواپیمایی و ایرلاین ها ادامه داشته باشد.
دستور رئیس سازمان هواپیمایی برای حمایت ایرلاین ها از آژانس های هواپیمایی
به گفته دقیق کیا، نظر زنگنه در این جلسه، افزایش تعاملات هر دو صنف بوده و نگاه آژانس ها برای درآمدزایی به تصمیمات ایرلاین هاست؛ از طرفی ایرلاین ها هم باید به آژانس ها بعنوان بازوی بازرگانی خود نگاه کنند؛ ازاین رو دو صنف مذکور، مکمل یکدیگرند؛ ضمن این که ایرلاین ها باید به آژانس های هواپیمایی هم کمک کنند. مشکلات تحریم های هوانوردی همراه با محدودیت ۶۰ درصدی کرونایی، به آژانس ها هم فشار مضاعف آورده است.
بدهی ایرلاین ها به شرکت پخش تسویه شد
وی درباره بدهی ایرلاین ها به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی بابت هزینه سوخت، خاطرنشان کرد: بدهی جاری به این شرکت نداریم و صرفا بدهی های انباشته باقی مانده است که آن هم مذاکره و تقسیط کرده ایم. اقساط ما در حال پرداخت است؛ بر مبنای توافق دو طرف، پرداخت اقساط در حال انجام می باشد.
آخرین وضعیت بدهی شرکتهای هواپیمایی به شرکت فرودگاه ها
دقیق کیا در مورد بدهی ایرلاین ها به شرکت فرودگاه ها اظهار داشت: بدهی های ما به شرکت فرودگاه ها هم مثل شرکت پخش، قسط بندی شده و تقریباً در حال پرداخت و اتمام است.
امهال وام قبلی کرونایی ایرلاین ها و موافقت با اعطای وام جدید
وی درباره استمهال اقساط تسهیلات کرونایی اظهار داشت: دنبال امهال وام مرحله اول کرونایی هستیم که از جانب دولت موافقت شده و بزودی خبر آن اطلاع رسانی می شود. برای سالجاری هم اعطای مرحله دوم تسهیلات کرونایی به شرکتهای هواپیمایی را درخواست داده ایم که مقرر است در نشست هفته جاری ستاد ملی مقابله با کرونا، این درخواست تصویب و به بانک ها ابلاغ شود.


منبع:

1400/03/03
10:25:45
5.0 / 5
595
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , خدمات , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک