رییس كمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران:

زمین خاك سفید به اهالی محله بازگردانده شود

زمین خاك سفید به اهالی محله بازگردانده شود به گزارش مسکن گزین رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: سرای محله و زمین در ارتباط با تأمین سرانه های خدماتی خاک سفید به اهالی محله بازگردانده شود.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در تذکری در مورد فروش بخشی از اراضی در ارتباط با تأمین سرانه های خدماتی شامل فرهنگی و آموزشی محله گلشن منطقه ۴ به مساحت حدود ۱۰ هزار متر مربع، متن نامه شورایاران و اهالی این محل خطاب به رئیس و اعضای شورا را در صحن علنی شورای شهر قرائت کرد:
متن این نامه به شرح ذیل است:
"ریاست محترم شورای اسلامی شهر تهران جناب آقای مهندس هاشمی رفسنجانی و سایر اعضای شورای شهرتهران
باسلام و دعای خیر
احتراما به استحضار می رساند محله گلشن (خاک سفید) ناحیه ۶ منطقه ۴ از محله های محروم و غیر برخوردار و پرجمعیت شهر تهران است. اهالی این محل به دلیل کمبود سرانه های خدماتی و فضاهای فرهنگی، آموزشی و مدارس شامل راهنمایی و دبیرستان در محرومیت بسیار زیادی قرار دارند و با انواع صدمه های اجتماعی دست به گریبانند.
در سال ۱۳۷۹ با پاک سازی محله از افراد معلوم الحال، یک قطعه زمین واقع در تقاطع خیابان ۲۲ بهمن و خیابان کمیل که محل سکونت آنان بود، به حال خود رها و بلا استفاده در اختیار شهرداری تهران قرار گرفت.
شورایاری برای استفاده از امکانات اجتماعی و زمین ورزشی، جهت استفاده جوانان محله اقدام و نهایتا این زمین توسط شهرداری تسطیح و فنس کشی و در اختیار محله قرارگرفت که اهالی محله بیشتر از ۱۶ سال با نظارت و مدیریت شورایاری محل از آن بهره مند هستند. با درخواست شورایاران برای استفاده بهینه از این زمین در مدیریت شهری گذشته مقرر و مصوب شد در این مکان مجموعه فرهنگی ورزشی چندمنظوره و سرای محله راه اندازی گردد. بعد از مدتی در قسمت غربی آن راه اندازی ساختمان سرای محله در ۳ طبقه آغاز و در قسمت شرقی آن زمین بازی فوتبال با نصب چمن مصنوعی آماده و در اختیار شهروندان قرار گرفت. در سال ۱۳۹۹ شرکت طرح توسعه لویزان برای این زمین ادعای سند مالکیت کرده و سبب تعطیلی عملیات ساختمان شد. در این خصوص شهرداری مرکز با شرکت مذکور وارد مذاکره و معامله شد، زمین را خریداری و سند مالکیت را به نام خود انتقال و به ثبت رساند.
متأسفانه شهرداری مرکز بدون در نظر گرفتن نیاز مبرم اهالی به این مکان و تأمین سرانه های خدماتی، آنرا به یکی از واحدهای خود برای ساخت مسکن واگذار کرده است بنابراین این اقدام و تصمیم یک جانبه به دور از انصاف اجحافی بزرگی در حق اهالی و باعث نگرانی، محرومیت و صدمات روحی روانی جبران ناپذیری گردیده و جای تعجب است شهرداری به جای ایجاد امکانات برای محله، این زمین را هم از شهروندان و محله گرفته است.
با توجه به موارد فوق از اعضا محترم و خصوصا ریاست شورا انتظار استدعا داریم تا با عنایت از محرومیت و از تضییع حقوق شهروندان محترم محله جلوگیری به عمل آورد."
سالاری در ادامه و پس قرائت متن نامه شورایاران محله گلشن، اظهار داشت: یکی از اولویت های این دوره مدیریت شهری و شخص آقای حناچی و آقای مظاهریان، تأمین سرانه های خدماتی و توسعه محله محور بوده است اما اگر به یک باره، زمینی که سرای محله در آن هم ساخته شده آن هم محله محروم گلشن (خاک سفید) با آن حجم از تراکم جمعیت، از شهروندان محله گرفته شود، مناسب نمی باشد.
وی ادامه داد: از شهرداری تهران تقاضا دارم، ملک دیگری برای واحد اجرائیات و کارکنان خدوم آن تهاتر کرده و این زمین با عنایت به درخواست رسمی شورایاران و اهالی برای عرضه خدمات به شهروندان این محل در نظر گرفته شود.
منبع:

1400/03/02
22:00:33
5.0 / 5
311
تگهای خبر: توسعه , خدمات , راه , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک