با افتتاح ایستگاه اقدسیه و مرزداران صورت گرفت

تسهیل دسترسی شهروندان در شمال و شمال غرب پایتخت به مترو

تسهیل دسترسی شهروندان در شمال و شمال غرب پایتخت به مترو نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه اظهار داشت: همزمان با بهره برداری از ایستگاه های مرزداران در خط 6 مترو سرفاصله حرکت قطارها در نیمه غربی این خط از 35دقیقه به 20 دقیقه کم شد.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، علی عبداله پور در این زمینه اضافه کرد: با شروع به کار ایستگاه های اقدسیه از خط ۳ و مرزداران از خط ۶ تعداد ایستگاه های بهره برداری شده در شبکه خطوط متروی تهران و حومه به ۱۳۹ ایستگاه رسید.
وی اشاره کرد: با شروع به کار ایستگاه های مرزداران در شمال غربی و اقدسیه در شمال پایتخت دسترسی شهروندان به شبکه حمل و نقل ریلی درون شهری تسهیل شد.
مهندس عبداله پور اظهار داشت: امیدواریم با تکمیل و بهره برداری کامل از ایستگاه های خط شش تا حدودی از دغدغه های حمل و نقلی شهروندان در این منطقه کاسته شود.
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه اظهار داشت: مترو مسافران دائمی خودرا دارد و این نکته قابل انکار نیست که تعداد واگن ها پاسخگوی نیاز متروی تهران نیست.
وی با اشاره این که کمبود ناوگان مترو با شیوع ویروس کرونا در کشور و ضرورت کاهش جمعیت و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، پررنگ تر شد، اضافه کرد: ایستگاه های جدید مترو افتتاح می شوند، بدون این که تعداد قطارها افزایش یابد؛ بنا بر این در بعضی ایستگاه های تازه تأسیس، ساعت ورود قطار مترو به ایستگاه بیشتر است.
نایب رییس هیات مدیره شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه اشاره کرد: هم اکنون حدود یکهزار واگن کمبود داریم که اگر این تعداد واگن تامین شود ظرفیت داریم سر فاصله حرکت قطارها را در خطوط شش و هفت همانند خطوط دیگر کاهش دهیم.
، طبق گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، عبدالله پور اشاره کرد: توسعه حمل و نقل ریلی درون شهری و استفاده بیشتر از آن یعنی کاهش مصرف سوخت و امکان بهره مندی مترو از منابع مالی پایدار چونکه هر مسافری که با مترو جابه جا می شود به مفهوم مصرف کمتر بنزین در سطح شهر است.1400/03/01
21:19:20
5.0 / 5
555
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک