رئیس سازمان مدیریت بحران كشور خبر داد:

اختصاص ۳۲۲۰ میلیارد تومان برای رفع تنش های آبی استان های كشور

اختصاص ۳۲۲۰ میلیارد تومان برای رفع تنش های آبی استان های كشور به گزارش مسکن گزین رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از اختصاص سه هزار و ۲۲۰ میلیارد تومان برای رفع تنش آبی استان های کشور اطلاع داد که مبلغ ۱۸ میلیارد تومان آن سهم چهارمحال و بختیاری است.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور قبل از ظهر امروز در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران چهارمحال و بختیاری ضمن اشاره به وجود مشکلات آبی در تمامی استان های کشور اظهار داشت: اعتباری معادل سه هزار و ۲۲۰ میلیارد تومان برای رفع تنش های آبی استان ها اختصاص داده شده که ۱۸ میلیارد تومان آن سهم استان چهارمحال و بختیاری است.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ضمن اشاره به کاهش ۵۲ درصدی بارندگی در همه استان ها افزود: تبعات منفی خشکسالی که باعث کاهش تولیدات در بخش کشاورزی شده باید مورد توجه جدی قرار بگیرد چونکه امنیت غذایی مردم به این مورد گره خورده است.
وی تصریح کرد: ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار برای استمهال تسهیلات کشاورزان صدمه دیده از خشکسالی در چارچوب بند خ ماده ۳۳ در گذشته هزینه شد و سال جاری هم حدود ۲ هزار میلیارد تومان برای استمهال تسهیلات کشاورزان و برای گذر از خشکسالی در نظر گرفته شده است که برش استانی آن مشخص نشده است.
نجار با تکیه بر ضرورت سازگاری با وضعیت کنونی و مشارکت مردمی در مقابله با این بحران خاطرنشان کرد: مدیریت پیش از آغاز بحران باید صورت گیرد که بیمه محصولات کشاورزی یکی از راهکارهای مناسب برای جبران خسارت در زمان بحران است.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ضمن اشاره به این که توسعه بیمه در مناطق پرریسک باید مدنظر قرار بگیرد، اظهار داشت: باید منازل مسکونی دارای برق کشی از آغاز سال ۱۴۰۰ به صورت الزامی بیمه شوند.1400/02/29
12:47:17
5.0 / 5
613
تگهای خبر: امنیت , بیمه , تسهیلات , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک