با حضور وزیر راه انجام شد؛

افتتاح 103 كیلومتر از كریدور بزرگراهی غرب كشور در آذربایجان غربی

افتتاح 103 كیلومتر از كریدور بزرگراهی غرب كشور در آذربایجان غربی مسکن گزین: وزیر راه و شهرسازی 103 کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور در راه ارومیه ـ مهاباد ـ مباندوآب را افتتاح نمود.به گزارش مسکن گزین به نقل از مهر، ظهر امروز دوشنبه ۱۰۳ کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور در محدوده سرزمینی آذربایجان غربی با حضور محمد اسلامی و تعدادی از مسئولان استانی با اعتباری بیش از ۸ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
کریدور بزرگراهی غرب کشور به موازات مرز غربی کشور و از مرز بازرگان در شمال غربی کشور شروع و تا بندر امام خمینی (ره) امتداد می یابد و در طول مسیر از استان های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، لرستان و خوزستان عبور می کند.
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی در آئین افتتاح این طرح اظهار نمود: این بخش از کریدور بزرگراهی غرب کشور که در آذربایجان غربی به بهره برداری رسید، ۵۱ کیلومتر در سه راهی ایواوغلی، ۱۰ کیلومتر محور ایواوغلی به خوی، سه کیلومتر محور خوی به سلماس، ۱۲ کیلومتر محور محمدیار و ۲۷ کیلومتر در محور محمدیار به بوکان است.
سیدمحسن حمزه لو با اعلان اینکه این کریدور بزرگراهی با اعتباری بیش از هشت هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال در آذربایجان غربی به بهره برداری رسید افزود: ۲۴۴ کیلومتر از این کریدور بزرگراهی از شروع دولت تدبیر و امید در آذربایجان غربی به بهره برداری رسیده است.
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی افزود: کریدور بزرگراهی غرب کشور به طول یک هزار و ۵۳۰ کیلومتر، مرز بازرگان را به بندر امام خمینی (ره) متصل می کند و حدود ۳۰ درصد این شبکه حمل و نقل جاده ای در آذربایجان غربی در حال راه اندازی است.
حمزه لو بیان کرد: باتوجه به شرایط فعلی، گسترش زیرساخت های حمل و نقل در پایانه های مرزی یکی از کارآمدترین راهکارهای برون رفت از چالش های اقتصادی محسوب می شود.
وی اشاره کرد: وجود یک هزار کیلومتر مرز مشترک و همجواری آذربایجان غربی با سه کشور، این استان را به دروازه اصلی ارتباط ایران با اروپا تبدیل نموده و عمده حمل و نقل جاده ای کالا و مسافر کشور بوسیله پایانه های مرزی استان یعنی یک چهارم پایانه های مرزی کشور انجام می شود.
مسیر کریدور بزرگراهی غرب کشور از مرز بازرگان در شمال آذربایجان غربی شروع شده و با عبور از آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه و لرستان به خوزستان و بندر امام خمینی (ره) ختم می شود.
از این مسیر، ۳۰۰ کیلومتر در آذربایجان غربی و ۳۲۰ کیلومتر آن در کردستان قرار دارد که ۶ تونل به طول ۲ هزار و ۵۰۰ متر، ۱۱ تقاطع غیرهمسطح و یکهزار و ۲۰ متر پل در این منطقه ایجاد می شود.


منبع:

1400/02/27
22:41:39
5.0 / 5
541
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک