در گزارش مسكن گزین اعلام شد؛

فقط یك چهارم وام كرونائی مصوب، به شركت های ریلی مسافری پرداخت گردید

فقط یك چهارم وام كرونائی مصوب، به شركت های ریلی مسافری پرداخت گردید به گزارش مسکن گزین دبیر انجمن شرکت های حمل و نقل ریلی اظهار داشت: از 940 میلیارد تومان وام مصوب کرونائی، تنها 230 میلیارد تومان به شرکت های حمل و نقل ریلی مسافری پرداخت شده است.سبحان نظری در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار نمود: با گذشت بیش از یک سال از تصویب تخصیص ۹۴۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونائی برای شرکت های حمل و نقل ریلی مسافری تا به امروز مبلغ ۲۳۰ میلیارد تومان معادل کمتر از یک چهارم از این تسهیلات پرداخت شده است.
وی اضافه کرد: این در حالیست که شرکت های ریلی مسافری با افت شدید تقاضا به سبب محدودیت های کرونائی حاکم بر کشور و محدودیت ۵۰ درصدی فروش بلیت به سبب رعایت پروتکلهای بهداشتی روبه رو شده اند.
به گفته دبیر انجمن شرکت های حمل و نقل ریلی، شرکتهای ریلی مسافری بعنوان شرکت های پیشرو و موفق در بین تمامی شیوه های حمل و نقل در اجرای پروتکلهای بهداشتی از روز اول ابلاغ این مصوبه، با رعایت ظرفیت حداکثر ۵۰ درصدی قطارهای مسافری علاوه بر مهم دانستن مصوبه های ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت، تحت فشار اقتصادی بوده اند.
سنگ اندازی های بانک عامل در راه اعطای تسهیلات کرونایی
نظری افزود: با این وجود متأسفانه بانک عامل پرداخت تسهیلات مذکور، با گذشت بیش از یک سال، اکثریت شرکت های مسافری ریلی را در پیچ و خم بروکراسی اداری معطل و همچنان از پرداخت تسهیلات کرونائی محروم نگهداشته است.
وی اشاره کرد: با وجود رشد بی سابقه هزینه های شرکت های ریلی مسافری و عدم افزایش متناسب نرخ بلیت، این شرکتها به ارائه خدمات خود ادامه می دهند در صورتیکه برای هزینه های جاری و بعضاً دستمزد پرسنل خود نیز با مشکلات عدیده دست به گریبان هستند.
دولت جلوی ورشکستگی و تعدیل نیرو در شرکت های ریلی را بگیرد
فعال صنفی صنعت حمل و نقل ریلی به اضافه شدن هزینه های ضد عفونی و بهداشتی به هزینه های جاری شرکت های ریلی مسافری اشاره و اظهار نمود: این مساله سبب بروز مشکلات جدیدی برای این شرکت های خصوصی شده است؛ پس از دولت درخواست داریم در امتداد تسهیل و تسریع در پرداخت تسهیلات کرونائی مصوب، با بانک عامل هماهنگی به عمل آورد تا با پرداخت آن از ورشکستگی و تعدیل های گسترده نیروی انسانی در این بخش جلوگیری گردد.


منبع:

1400/02/26
20:59:39
5.0 / 5
1064
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک